miniliga U8 a U7

publikované 04.10.2021

V nedeľu 3.10. sme sa zúčastnili ďalšieho kola minilgy pre deti ročníkov narodenia 2014 a 2015, ktoré organizovala akadémia Jozefa adamca Trebatice-Krakovany a uskutočnilo sa na štadióne v Krakovanoch.

V ročníku 2015 sme nasadili tentokrát dve družstvá, pričom vo veľmi oklieštenej zostave, keďže najmä pre chorobu sa nám odhlásilo až 8 detí. Napriek veľkej maródke sme zložili dva šestčlenné tímy, ktoré sa v konkurencii vôbec nestatili. Deti ďalej ukazujú, že herne napredujú a takéto zápasy sú veľmi dôležité, aby postupovali aj v taktickom myslení a naučili sa ako správne hrať, čo nerobiť - akých chýb sa treba vyvarovať, a naopak. Toto je veľmi dôležité pre ich ďalší futbalový vývoj. Výsledky v týchto kategóriách vôbec nie sú dôležité, a nemali by byť ešte minimálne päť rokov, aby deti neboli pod výsledkovým tlakom,ale naopak mali radosť z hry.

Družstvo chlapcov v zložení Hloška, Picek, Dorotčin, Tomčík a Jambor doplnila Kika Surodvá, keďže chlapcov boplo menej. Tento tím sa presadzoval najmä v útočnej časti hry, nastrielali sme veľa gólov, no bohužial aj veľmi vela inkasovali. Práve obranná hra nám robí veľké problémy, častokrát posúvame loptu pred prázdnu bránu, nestíhame sa vracať pri protiútokoch súpera, či vybehujeme v trojici - čo sú ale presne tie taktické veci, ktoré spomíname vyššie. Naopak útočná fáza mala niekedy až nádhern=é momenty, keď po získaní lopty vieme nájsť voľného spoluhráča, ten potiahne loptu a dokáže prihrať ďalšiemu voľnému spoluhráčovi, prípadne skórovať. Deti už začínajú chápať že nemôže hrať "na kope" ale každý si hľadá svoj priestor na ploche ihriska, čo je obrovský skok napred.

Družstvo dievčat v zložení Hlošková, Košťálová, Zvaríková, Jamborová, Tupá, Kocifajová ukázalo najmä fyzickú dominanciu, dravosť a priebojnosť, ale aj kopec nepremených gólových šancí. Dievčatá taktiež naberajú herné skúsenosti a zlepšujú sa z turnaja na turnaj.

Celkový dojem bol opäť veľmi dobrý a sme radi že deti sa nestratia ani v silnej konkurencii súperov. Vidíme progres a tešíme sa na ďalšie tréningy, kde sa budeme ďalej zdokonaľovať