Myjava r.2011

publikované 09.12.2019

Sobotný turnaj prípraviek U-9 v športovej hale na Myjave mal z nášho pohľadu tento priebeh :
AFC - Častkovce 2 : 3 Krajčí a Ochránek po jednom
AFC - Staré Mest Uh.Hradiste  4 : 1  Krajčí 2, Mikudík a Surovčík
AFC - Myjava "A"  3 : 0  Krajčí 3
AFC - Myjava "B"  1 : 1 Krajčí
AFC - Hodonín     2 : 1  Krajčí
AFC - Falaf Bratislava  4 : 0  Krajčí 4
Takže spolu 4 víťazstvá, 1 remíza a 1 prehra so skóre 16 : 6 a cekové druhé miesto, ale aj Marek krajčí s 13 gólmi ako najlepší strelec turnaja.
Zdalo by sa, že všetko je výborné, ale treba poznať aj druhý pohľad, ktorý nie je dobrým javom v prístupe chlapcov k zápasom, ale aj správaní sa voči súperom...Už v šatni pred prvým zápasom s Častkovcami si chlapci pomýlili ich školské "šantenie" s prípravou na zápas a práve pre ich bláznovstvá nás prehra stála určite prvé miesto na turnaji. Postupne sa ukludnili, ale až po výčitkách z mojej strany v šatni.... a nepodanie rúk súperovi po zápase (Samo Rusnák ) mňa odrovnalo, také niečo sa nikdy nemôže stať !
Určite je treba vyzdvihnúť Lukyho Krištofoviča, ktorý chytal veľmi dobre a naše družstvo podržal v mnohých ťažkých momentoch, obrancovia plnili svoje úlohy a snažili sa aj útočiť, len ich strelám na bránku vyprchal pušný prach, ale nevyvarovali sa opakujúcim sa chybám - súperov hráč za chrbátom. Útočníci mali obrovské množstvo možností nielen ohroziť brankára súpera, ale aj množstvo striel skončilo úplne inde ako v priestore bránky - čiže stále je čo trénovať.
Herne sme ukázali silnú kvalitu v prenášaní lopty z jedne strany na druhú - odlahčenú a z toho plynulo množstvo šancí, ale žiaľ často nepremenených.
Vďaka za peknú futbalovú sobotu patrí chlapcom - Krištofovič, Muller, Mikudík, Rusnák, Halienka, Krajčí, Ochránek, Surovčík a Janečka, ale aj Vám rodičia za ochotu byť s nami.