Bošáca 2011 a 2013

publikované 26.11.2019

Bošáca - prvý halový turnaj pre našich chlapcov v nedeľu 24.novembra 2019.
Najskôr v doobedňajšom čase sa odohral turnaj ročníka 2011 za účasti ôsmich družstiev. Hralo sa vo dvoch skupinách a potom ocelkové poradie.
Naši chlapci v zostave : Krištofovič - Muller, Mikudík, Krajčí, Ragas, Rusnák, Halienka, Surovčík a Špilko v základnej skupine hrali takto:
AFC - Topoťčany "2"   1 : 4  náš gól zaznamenal Surovčík
AFC - Považská Bystrica 1: 3 náš gól dal Krajčí
AFC - Žilina  5 : 3  o góly sa podelili - Krajčí 3, Surovčík a Rusnák po jednom
V skupine sme skončili na trťom mieste a tak sme hrali o konečné poradie s Topoľčanmi "1" a toto stretnutie sme vyhrali 5 : 2 s piatimi  gólmi Mareka Krajčího a celkovo sme na turnaji obsadili piate miesto.
V cekovom pohlade na aktivitu chlapcov 4 zápasy, 2 výhry a dve prehry so skore 12 : 12 Krajčí 9, Surovčík 2 a Rusnák 1.
Našim hlavným cielom bolo, aby chlapci hrali vo dvoch rovnocenných štvoriciach s pravidelným striedaním, ale v oboch začiatočných stretnutiach sme ťahali za kratší koniec hlavne z toho dôvodu, že niektorí chlapci boli bojazliví v osobných súbojoch, ale tiež zaostávali za svojimi individuálnymi schopnosťani, ktoré ukazujú na tréningoch. Aby chlapci dostali silnejšiu motiváciu na sebe viac pracovať, aby získali väčšie sebavedomie poprehadzoval som štvorice a jednu silnú, ktorá hrala dlhšie a prejavilo sa to v samotnej hre, v pekných kombináciách a ešte krajších góloch a aj vo dvoch víťazstvách.
Po obede nastúpili na svoj prvosezónny halový turnaj aj chlapci ročníka 2013 takto - Holota Marko, Suller, Vargončík, Bušo, Šorf, Zvarík, Paar, Kucharovič, Gregorička, Dorotčin.
Osem družstiev sme rozdelili do dvoch skupín a potom sa hralo o umiestnenie a my sme hrali takto :
AFC - Myjava   2 : 0  Gregorička a Šorf
AFC - Holíč     0 : 0
AFC - Šaľa      6 : 0 Vargončík 4, Dorotčin a Šorf po jednom
V skupine chlapci obsadili prvé miesto a tak ich čakalo finále na záver turnaja s chlapcami z CFMJA s ktorými síce prehrali 2 : 1 a náš gól dal Vargončík, ale bol to veľmi kvalitný a napínavý súboj najmladších futbalistov.
Celkovo sme odohrali 4 zápasy - tri víťazstvá a jedna remíza so skóre 9 : 2 a gólmi Vargončík 5, Šorf 2, Gregorička a Dorotčin po jednom.
Chlapci mali veľkú chuť hrať, ale trochu dlhšie im trvalo pochopiť svoje úlohy a hlavne postaveniene na ihrisku, čo mňa najviac mrzelo hlavne v remízovom zápase s Holíčom, kedy síce hrali, ale zbytočne chceli byť všetci tam, kde je lopta, prehusťovali si priestor a ťažko sa dostávali do gólových pozícií a keď aj, tak ich zahodili strelami vedľa bránky. Ale treba ich pochváliť za ich futbalové srdce, snahu a bojovnosť.