Úvod » LIGOVÉ A SÚŤAŽNÉ ZÁPASY

AFC - P.BYSTRICA

publikované 21.10.2019 (aktualizované 22.10.2019)

Krásne nedeľné odpoludnie s nádherným počasím a predpoklad, že budeme hrať na prírodnej tráve, budeme, lenže nestalo sa tak.........Síce rodičia hostí chceli pomôcť pri prenesení bránok z umelého ihriska na prírodné, ale slušne som im poďakoval s vysvetlením, že tak, či tak bránky nemajú sitá a tie na ktoré sa dá hrať sú podstatne ťažšie a jediné dve hliníkové sú už na hlavnom ihrisku. Takže starší hrali na prírodnej a my - najmladší po dohode so súperom na umelej. Takže znova sa ukázala "starostlivosť klubu o deti"...

Samotný zápas mal svoju gradáciu a napätie až do poslednej minúty. V 20 minúte súper vyhrával už 2 : 0, ale ešte do prestávky sme znížili na 2 : 1. V prvom polčase som chlapcov striedal ako vždy v pravidelných päťminútových intervaloch, ale keďže niektorým dnešný súboj celkom nevyšiel, tak som obmedzil stiedania a ukázalo sa to hneď nástupom do druhého polčasu a ten sme vyhrali 4 : 2 a teda celý zápas sa skončil našim víťazstvom 5 : 4, kedy naše góly zaznamenali Marek Krajčí 3 a Samo Surovčík 2, ale mohli dať aj viac, keď zbrklo z veľkej diaľky strieľali na bránku, alebo nedobiehali na brankárom vyrazené lopty. Treba priznať, že aj my sme mali dosť šťastia pri strelách súpera, ale najväčšou chybou v našej obrane dnes bolo nedostupovanie súperových hráčov z čoho pramenilo množstvo striel súpera.
Takto sme hrali : Krištofovič - Halienka, Muller, Mikudík, Rusnák, Ochránek, Surovčík, Krajčí, Ragas, Špilko a Konečný.
Záverom ďakujem pánovi Mullerovi za odpískanie dnešného stretnutia.