AFC - ST.TURA, AFC - MYJAVA, TURNAJ PIEŠŤANY

publikované 14.10.2019

Tento týždeň sme mali v súťažnej akcii takmer 30 detí. Odohrali sme posledný zápas okresnej ligy, kde hrali výlučne chlapci roč.2012 a mladší, odohrali sme ďalšie kolo krajskej ligy s chlapcami roč.2011 a najmladší 2013 sa zúčastnili turnaja v Piešťanoch.

Štvrtok, domáce ihrisko a my hráme posledné kolo okresnej súťaže prípraviek jesennej časti so Starou Turou. Súťaž sme ukončili víťazstvom 7 : 3 ( 3 : 1 ) a naše góly dali Krajčí 4, Ochránek, Halienka, Holota Marko po jednom. Chlapci si s chuťou zahrali, bavili sa futbalom a niektorí aj prvý raz absolvovali súťažný zápas a ukázali sebe a svojim rodičom, že ich futbal baví, aj keď je to iné, náročnejšie oproti tréningu.
Vyhodnotenie okresnej ligy v pohlade na naše výsledky a účasť chlapcov na zápasoch :
AFC - Hrádok   6 : 9   ( 2 : 6 )
AFC - Krajné    1 : 6   ( 1 : 3 )
AFC - St. Turá  13 : 4 ( 8 : 1 )
AFC - Hrádok    6 : 13 (2 : 6 )
AFC - Krajné     7 : 9  ( 4 : 4 )
AFC - St Turá    7 : 3  ( 3 : 1 )
----------------------------------------------------
                       40 : 44 ( 20 : 21 )
Naše góly : Krajčí 19, Surovčík 7, Ragas 4, Halienka 4, Ochránek 2, Dorotčin 2, Špilko 1 a Holota Marko 1.

Vo všetkých stretnutiach sa vystriedalo 24 chlapcov, čo je veľmi dobré v pohlade na ich futbalový rast a naberanie skúseností : Ochránek 6, Halienka 5, Špilko 5, Krajčí 5, Krištofovič 4, Ragas 4, Mikudík 4, Konečný 4, Surovčík 4, Muller 3, Dorotčin 3, Pekarovič 3, Matejovič 2, Galáni 2, Závodský 2, Rusnák 2  a po jednom zápase Kuželík, Atalovič Leo, Šorf, Vargončík, Atalovič Jakub, Zvarík, Holota Michal a Marko.
Súťaž bola veľmi dobrým tréningovým spestrením hoci zo začiatku sme prekonávali nezhody v organizácii, ale všetko sa ustálilo a chlapci mohli zdokonalovať svoje futbalové umenie. Na jar určite budeme pokračovať, ale bolo by treba vyriešiť brankársky post - máme síce dvoch brankárov - Krištofovič a Špilko, ale potrebovali by sme ešte aspoň dvoch - viem, je to ťažký post, ale pravidelným tréningom dokážeme vychovať aj dobrých brankárov, len nám chýba záujem chlapcov !

V sobotu sme odcestovali na stretnutie s chlapcami z Myjavy, Zápas sa odohral na ihrisku v Priepasnom a my sme ho vyhrali 8 : 3 ( 4 : 2 ) Krajčí 5, Surovčík, Ragas a Ochránek po jednom. Chlapci odohrali veľmi slušný zápas, mali pekné kolektívne akcie ukončené nielen gólmi, ale aj peknými strelami, pri ktorých často nechali vyniknúť súperovho brankára. Ale nie všetko bolo v úplnom poriadku a teda máme ešte čo trénovať, aby sme všetci - tréner, chlapci aj rodičia boli spokojní.
Zápas odohrali - Krištofovič, Halienka, Muller, Mikudík, Ochránek, Surovčík, Krajčí, Ragas, Kuželík, Špilko a Konečný.

V nedeľu sa naši najmladší zúčastnili turnaja v Piešťanoch. Bol to úplne prvý turnaj pre túto kategóriu, ak nerátame minoloročné vystúpenie v Holíči, kde sa ešte hralo na malé brány a prakticky "bez pravidiel". Teraz sa hralo už na veľkú plochu s hádzanarskymi bránami so štyrmi hráčmi v poli a brankárom. Naši chalani sa postupne učili, kde sa ako postaviť, čo robiť s loptou, čo bez lopty, ako si obsadiť súpera. Vynikal najmä Marko Vargončík svojou neustálou aktivitou a ťahom na bránu, no škoda že veľakrát nebral ohľad na spoluhráčov a bral loptu aj im. Ostatní chalani striedali pekné momenty so slabšími, kedy bolo vidieť že ešte nezvládajú taktické pokyny - tlačili sa do stredu kde boli všetci súperi, miesto prihrávky sa tlačili medzi štyroch súperových hráčov, dvaja- traja utekali po lopte miesto toho aby išli od seba atď. No videli sme aj veľmi krásne akcie - vybojovanie lopty v obrane, krátke potiahnutie a prihrávka na útočníka, ktorý dal gól. Veľmi dobre chytal v bráne Marko Holota, ktorý nielen podržal zákrokmi, ale aj pekne rozohrával loptu na spoluhráčov a nedkopával ju hocikde. Celkový dojem je vynikajúci, s chalanmi budeme pracovať ďalej a veríme že vytvoríme výborný tím.

AFC - IGRAM 2:0

AFC - PIEŠTANY 3:1

AFC PIEŠŤANY MODRI  4:2

AFC - KALINKOVO 6:0