Úvod » LIGOVÉ A SÚŤAŽNÉ ZÁPASY

AFC - HRADOK, AFC - CASTKOVCE

publikované 01.10.2019

Štvrtok 26.septembra sme prišli do Hrádku nad Váhom odohrať odvetu okresnej súťaže najmladšej prípravky ( asi len my sme tam so Starou Turou najmladší ). Chlapci nastúpili s odhodlaním zamakať, zabojovať, ale hneď prvý polčas naznačil, že zbieranie skúseností v zápase je úplne iné ako na tréningu - polčas sme prehrali 6 : 2. Do druhého polčasu som vytkol chlapcom chyby, ktoré často robili a náš nástup do druhého polčasu do 40 minúty bol miestami až ukážkový - znížili sme stav na 7 : 6, avšak posledných 15 minút už chlapci mysleli na niečo úplne iné, ako na priaznivý výsledok a tak naše stretnutie sa skončilo víťazstvom domácich 13 : 6, pričom naše góly zaznamenali Surovčík 5 a Ochránek 1. V hodnotení jednotlivcov to vyzerá z môjho pohľadu nasledovne :
Brankár - Špilko - striedal vynikajúce zákroky s nepochopiteľnými prejavmi ( 4 góly boli viac ako zbytočné )
Rusnák a Ochránek odohrali stretnutie na vysokej individuálnej a kolektívnej úrovni
Surovčík - až v druhom polčase spravil to, čo som od neho očakával...
Mikudík - štandardný výkon ľavého obráncu, ale je treba, aby vo fáze útočenia podstatne tvrdšie strieľal
Z nováčikov - Galáni, Závodský, Pekarovič a Šorf mňa svojim výkonom a zodpovednosťou najviac upútal Matias Šorf.

V sobotu sme prišli do Častkoviec odohrať ďalšie kolo krajskej súťaže U-9. Väčšinou sa o takýchto zápasoch hovorí, že je to derby a ono to skutočne derby bolo, nielen pre geografickú blízkosť súperov, ale aj porovnanie fantastických tréningových podmienok domáceho klubu s našimi amatérskymi.........Stretnutie malo svoju silu, svoju gradáciu a obe družstvá bojovali o tri body do konca zápasu v pekných individuálnych prejavoch, ale aj v zaujímavých kombináciách. Stretnutie sme napokon vyhrali 5 : 4 ( 3 : 2 ), pričom naše góly dali Krajčí 3 a Surovčík 2. A to ešte naši útočníci nepremenili veľké množstvo super šancí, keď Marek Krajčí tri krát a Samo Surovčík 6 krát triafali len do súperovho brankára, alebo tesne nad brvno súperovej bránky.A ako vždy chválim všetkých, aj keď potrebujú ešte stále viac a viac vnímať herný priestor, ale predsa výborný výkon v bránke podal Alex Špilko, v obrane je jednotkou Aďo
Muller a k spomínaným útočnikom sa pripojil aj Samo Rusnák.
Naša zostava : Špilko - Halienka,Muller,Mikudík,Ochránek,Rusnák,Surovčík,Krajčí,Dorotčin,Konečný,Kuželík.