Úvod » AKTUALITY

ROč.2010 - ZHODDNOTENIE

publikované 24.06.2019

ZHODNOTENIE ÚČINKOVANIA PRÍPRAVKY ROČ.2010

Futbalová prípravka 2010 sa začala formovať už od septembra 2015 keď prvým najmladším členom bol Marko Košťál, ktorý ako jediný odohral náš prvý pamätný prípravný zápas s Trenčianskymi Bohuslavicami 2008.

Postupne náš tím dopĺňali najmä straší chlapci roč.2008 a tak Marko zbieral skúsenosti so staršími. V ďalšej sezóne nás od septembra 2016 postupne posilnili ďalší chlapci roč.2010 – Marko Estergájoš, Kristián Chmára, David Haňák, ktorí trénovali v B skupine a vtedy ešte škôlkari Michal Ochodnický, Marko Beňačka a Andrej Dudko, ktorí boli zaradení do C skupiny – najmladších chlapcov. Michal a Marko si postupne prešli všetkými kategoriámi, cez C do B  až skončili ako ťahúni A skupiny. Chalani najmä Markovci  - Košťál a Estergajos sa zúčastnili zopár turnajov ako pomocníci ročníka 2009.

15.11.2016 ročník 2010 odohral svoj absolútne prvý turnaj a hneď medzinárodný v Uherskom Brode. Veľkú dieru do sveta sme nespravili, vyhrali sme 3 zápasy ale chalani si turnaj užili a zbierali prvé skúsenosti – Estergajos, Dudko, Kostal, Hanak, Chmára, Ochodnický.

4.3. sme odohrali svoj prvý domáci turnaj v mestkej športovej hale v NMNV. Postavili sme dokonca dva tímy a chalani si počínali už o pozannie lepšie, prehrali sme iba jeden duel. Zahrali si KOŠŤÁL, HAŇÁK, ESTERGÁJOŠ, CHMÁRA, DUDKO, OCHODNICKÝ a BEŇAČKA. A 27.3. odohrali chalani miesto plánovaného sústredenia v Prostejove turnaj v blízkom mestečku, kde sme sa stretli s takými velikánmi ako Sigma Olomouc a skončili na peknom štvrtom mieste. V marci 2017 pribudol do kádra Martin Mikudík

22.5. sme chlapcom pripravili megaturnaj v domácom prostredí. Chalani sa nestratili a obsadili pekné tretie miesto z 10 tímov v zostave ESTERGAJOS, K.CHMARA, HANAK, KOSTAL, OCHODNICKY, BENACKA, DUDKO, MIKUDIK

Vrchol sezóny mal prísť 17.6. v Kraľovanoch, kde sme merali dlhú cestu na plánovaný megaturnaj s  veľkými tímami, no bohužial organizačne nezvládnutý turnaj nás sklamal aj keď sme zanechali dobrý herný moment a prehrali vždy len o gól. Zúčastnili sa ho ESTERGÁJOŠ, K.CHMÁRA, M.KOŚŤÁL, HAŇÁK, MIKUDÍK, DUDKO

.V ďalšom ročníku prišli v septembri 2017 Paťo Bušo, Daniel Miškovič, bohužial do konkurenčných Častkoviec nám odišli Haňák a Chmára, odsťahoval sa Dudko a tak sa nám tím oslabil a zredukoval. Najskúsenejší chlapci začali hrávať a vypomáhať ročníku 2009 v ligovej súťaži aj v niektorých turnajoch, učili sa od starších a zbierali ďalšie cenné skúsenosti. No naplno sa rozbehol aj tento ročník a okrem výpomoci starším si chalani do sýtosti zahrali množstvo turnajov. Či už v Trnave proti slávnemu Spartaku, ale aj v Dubnici a Seredi, no a množstvo turnajov v hale v Bošáci. Pekné druhé miesto vybojovali v Trnave : Estergajoš, Hrádel, Miškovič, Ochodnický, Košťál, Beňačka

Od septembra 2018 sa stala prípravka roč.2010 naším najstarším ročníkom a zároveň našou vlajkovou loďou. Ukážka celého snaženia trénerov a rodičov. Do tímu pribudli noví chlapci, ktorým sa spočiatku ťažko zapadalo, keďže naskočiť do rozbehnutého vlaku je veľmi ťažké, no postupne oťukávali a zbierlai cenné skúpsenosti : Černý, Marták, Špánik, neskôr Podhradský a Zemka. Tak ako starší chlapci ročníka 2009 odovzdávali svoje skúsenosti našim chlapcom, - Košťál, Estergajos, neskor Ochodnický, Benacka, Miskovic, ktorí sa pri nich učili. Tak teraz nastal čas, aby títo chlapci odovzdávali svoje skúsenosti mladším chlapcom. Koncepcia našej prípravky je nastavená tak, aby boli skusenosti postupne odovzdávane mladším chlapcom, ktorí sa majú učiť od svojich starších skúsenejších, a následne to majú predať svojím mladším a menej skúseným spoluhráčom. Tak v septembri nastal čas aby Košťál, Estergájoš, Ochdonický, Beňačka a Miškovič učili chlapcov ako Černý, Marták, Zemka, Podhradský ale aj mladších chlapcov ročníka 2011, ktorí zase svoje nadobudnute skusenosti o rok odovzdaju svojim mladším koegom. Chalani sa zhostili svojej úlohy zodpovedne a stali sa z nich lídri tímu a správni ťahúni.

Hrali sme ligovú súťaž s CFM JA, Dubnicou, Lokomotívou Trnava, Sereďou a Piešťanmi. Zo začiatku to nešlo ľahko a jesennú časť sme ešte len hľadali svoju tvár. Postupne ale chalani naberali sebavedomie a to sa naplno ukázalo počas halovej sezóny, kde sme dokázali na viacerých turnajoch obsadiť medailové pozície a dokonca tri krát v rade získať prvé miesto. Od januára k nám pribudli ešte Timo Bližniak, Miro Balažovič a Dominik Kotúč, ktorí sa bez problémov začlenili do kolektívu a priložili svoju ruku k dielu. V máji ešte pribudol Nikolas Pham . Jarnú časť ligy sme začali triumfálne ked sme v domácom prostredí porazili všetkých súperov, no postupne nastal u chalanov akýsi útlm, ktorý sa niesol až do konca sezóny. Napriek tomu chalani dokážu hrať veľmi pekný futbal, ktorý sa páči nielen nám trénerom, ale veríme že aj divákom a rodičom. Všetko majú vo svojich hlavách, musia postupne nabrať ešte väčšie sebavodemie, aby pochopili, že majú na to poraziť každého súpera, len to musia chcieť a naozaj tomu veriť.