TURNAJ VESELI

publikované 17.06.2019

V nedeľu 16.6. sme odohrali futbalový maratón na prírodnej tráve ihriska vo Veselí nad Moravou. Turnaja sa zúčastnilo 10 tímov a hralo sa systémom každý s každým na dvoch ihriskách. Turnaj bol pre deti mimoriadne náročný a dlhý keďže odohrali 9 zápasov a medzi nimi sme mali dlhšie prestoje, navyše bolo veľmi premenlivé počasie a vystriedalo sa všetko od horúčav cez burku po dusno a chalani si siahli naozaj až na dno síl.

Turnaj z našeho pohľadu by sa dal rozdeliť do dvoch polčasov. Ten prvý sme až na malé zaváhanie zvládli na jednotku. Proti slabším súperom sme si s chuti zahrali, zakombinovali a doslova miestami doslova dvíhali divákov zo sedadiel. Dokázali sme predvádzať nádherný futbal so všetkým čo k tomu patrí – rozohráývky od brankára, cez obrancov, narážačky, krížne príhrávky, no aj individuálne prieniky a krásne góly. V druhom „polčase“ turnaja sme ale naazili na silnejšie tímy a tu sa naplno prejavil blok ktorý nepochopiteľne majú chalani v hlavách. Keď hrajú so silnejším súperom kde okrem futbalového umu treba pridať aj bojovnosť, zdravú agresivitu, obetavosť a túžbu po víťazstve, tak absolútne vypneme a akoby bolo na ihrisku úplne iné mužstvo. Takto sme zbarali 3 zápasy, ktoré by sme mohli kľudne vyhrať, čo ukázali chalani v poslednom zápase kde sme porazili jeden z najlepších tímov na turnaji 4:1 a absolútne k ničomu sme ich nepustili. Keď sa chce tak to ide...

Záverom myslím, že to bola celkom vydarená bodka za sezónou, musíme sa na to pozrieť z toho pozitívneho hľadiska a naozaj bolo na našej hre množstvo veľmi pozitívnych momentov. Chalani odchádzajú do vyššej kategórie s tým, že väčšina z nich zvládla na jednotku základné herné činnosti - to čo má vedieť malý futbalista, ktorý opúšťa mladšiu prípravku – vedenie lopty, preberanie a spracovanie lopty, prihrávku, streľbu, rozvíjali sme aj kondičné a kordinačné schopnosti ako rýchlosť, reakcia, ohybnosť a pod. Bohužial psychický blok, ktorý sa u nich z neznámych príčin prejavoval na posledných turnajoch sa nám nepodarilo odstrániť. Bude na nových tréneroch, aby blok odstránili a naďalej rozvíjali ich futbalové zručnosti, veríme že im dajú nový impulz do ich športovej kariéry a budú naďalej napredovať a hlavne, že ich bude baviť chodiť na tréningy a zápasy.

AFC NM – TJ UJEZDEC – TESOV    4:2

AFC NM  - FKM MORAVA    7:0

AFC NM – BANIK LUZICE  0:2

AFC NM – UHERSKý OSTROH   6:1