1.jarné kolo miniligy

publikované 29.04.2019

V nedeľu 28.4. sme na domácej pôde odohrali prvé jarné kolo miniligy pre ročníky 2010, 2011 a 2012. Aj za nie príliš príjemného počasia chalani nadviazali na super výkony z prípravného zápasu v Moravanoch a najmä 2010 a 2012 ukázali že po zimnej príprave spravili opäť veľký výkonostný skok

2010

Chalani pokračovali tam kde skončili vo štvrtok. V peknej kombinačnej hre, nesebeckosti, bojovnosti. Prvého súpera z Topolčian sme k ničomu nepustili, jednoznačne sme dominovali od začiatku a napriek tomu, že sme hrali na malé brány tak sme dokázali streliť 8 nádherných golov, pričom ani jeden nebol náhodny, ani jeden nebol poodrážaný. Všetko boli góly po pekne vypracovaných šanciach, častokrát vychádzajúcich už od brankára. Škoda útlmu v poslednej päťminútovke kedy chalani akoby prestali hrať svoju hru. Takáto hluchá chvíľa pokračovala aj v nasledujúcom zápase proti oveľa kvalitnejšiemu súperovi zo Serede. V tomto dueli sa už kopili chyby na našej strane, no zápas sme bojovnostou a odhodlaním dokázali otočiť a zviťaziť. Po krátkej prestávke náš čakal súper z CFM JA, kde sme opäť herne dominovali a hladko zvíťazili. Nakoniec sme nastúpili proti súperovi, ktorého sme ešte v riadnom hracom čase neporazili. Odohrali sme s ním už množstvo duelov a v jednom z nich sme dokonca dostali desať gólov. Dnes chalani ukázali, že sme naozaj cez zimnú prípravu nespali na vavrínoch a naopak naberali cenne skúsenosti. Po prvý krát sme dokázali Dubnicu poraziť. Celkovo chalani poalai veľmi dobrý výkon, opäť sme sa spoliehali na kombinácie, rozhorávku už od brasnkára, striedanie krátkych a dlhých prihrávok, nesebeckosť v zakončení, no častokrát sa chalani dokázali aj individuálne presadiť. Samozrejme našlo sa aj mnoho momentov s ktorými nie som spokojný, v našej hre je ešte veľa nedostatkov, ktoré sa budeme postupne snažiť odstraňovať. Obrancom stále utekajú útočníci, nechávajú si ich za chrbtom, vyhýbajú sa osobným súbojom. boja sa hrať do tela. Útočníci, ostávajú schovaní za obrancom a čakajú čo spraví spoluhráč s loptou. Musia pochopiť že práve hráči bez lopty sú tí ktorí musia pomôcť kamarátovi s loptou svojím pohybom, tak aby ten mal na výber komu prihrať. Záver ale je mimoriadna spokojnosť, keďže sme turnaj odohrali bez prehry, s výbornou hrou, čo sa nám počas jesenných kôl nepodarilo ani raz, verím že to chalanom: vydrží a budú sa nadalej zlepšovať.

AFC NMNV - TOPOLCANY  8:2

OCHODNICKY 3, ZEMKA 3, BENACKA 1, KOSTAL 1

AFC NMNV - SERED 2:1

OCHODNICHÝ, ZEMKA

AFC NMNV - CFM JA  6:1

OCHODNICKÝ 2, KOSTAL 2, ZEMKA, BENACKA

AFC NMNV - DUBNICA 3:2

OCHODNICKY ,KOSTAL, BALAZOVIC

ZOSTAVA : PODHRADSKÝ - BENACKA, ESTERGAJOS, KOSTAL, OCHODNICKY - BALAZOVIC, MISKOVIC, ZEMKA

2011

Chlapcov ročníka 2011 sme opäť rozdelili na dva tímy tak by si všetci do sýtosti zahrali. Zelený tím sa prezentoval peknou hrou, podobne ako vo štvrtok v Moravanoch, no dnes tomu niečo chýbalo. Chalanomn sa motala lopta medzi nohami, alebo naopak odskakovala na niekoľko metrov, nevedeli sme sa presadiť, pritom sme hrali na veľké brány, takže časokrát stačilo trafiť bránu a bol z toho gól. Chalani mali pekné momenty, veď ani jeden zápas sme nevzdali, aj tie čo prehrali tak len tesne. Naiopak tím bielych nepodal ani zdaleka dobrý výkon, Miestami to bola katastrofa či v obrane ale aj v útoku. Zbytočné strácanie lopty, zlé prihrávky, nebránenie súpera, zaspatý výkon, Nič sa nedeje, budeme ďalej makať a snažiť sa chyby postupne odstraňovať, chalani musia naberať sebavedomie a nebať sa hrať, videli sme to vo štvrtok.

AFC NM ZELENI - AFC NM BIELI 7:3

AFC NM ZELENI - CFM JA 3:5

AFC NM ZELENI - PIESTANY ZLTI  6:3

AFC NM ZELENI - PIESTANY MODRI 5:6

ZOSTAVA : OCHODNICKY - MULLER, RUSNAK, SUROVCIK, TO.BLIZNIAK - TI.BLIZNIAK, KRISTOFOVIC

G : TO.BLIZNIAK 12, SUROVCIK 5, TI.BLIZNIAK 1, MULLER 1, KRISTOFOVIC 1, OCHODNICKY 1

AFC NM BIELI - CFM JA  2:6

AFC NM BIELI - PIESTANY ZLTI  3:4

AFC NM BIELI - PIESTANY MODRI  2:7

ZOSTAVA : M.KRAJCI - BALAZOVIC, BENACKA, MIKUDIK, MARTAK, CERNY, BUSO, HERAK,

G : BENACKA 5, BALAZOVIC 2, KRAJCI 1, BUSO 1, MIKUDIK 1

2012

Nedeľa 28.apríla odohrali sme prvé kolo miniligy turnajovým spôsobom ročníkov 2009 - 2010 - 2011 a 2012. Dnešné dopoludnie na umelej tráve v N.M.n.V. sa vystriedalo v jednotlivých kategóriách 40 našich prípravkárov, v každom ročníku 5 družstiev ( okrem 2009) a spolu 180 futbalistov. Keď k tomu pridáme ich rodičov, trénerov a iných rodinných príslušníkov, tak tu bolo viac ako 400 divákov. Matematicky spolu 580 ľudí v jedno nedelné dopoludnie na futbale - taká návšteva už dávno na štadióne AFC nebola.........,ale videli sme to aspoň MY.
Dnes som mal na zodpovednosť našich najmladších prípravkárov ročníka 2012 a tí vo svojej minilige hrali takto :
AFC - Piešťany 3 : 6 Beňačka 3
AFC - CFMJA 4 : 1 Ochranek 2, Beňačka 2
AFC - AS Trenčín 6 : 3 Beňačka 5, Halienka
AFC - Častkovce 8 : 1 Beňačka 6, Ochránek a Dorotčin
Celkové skóre je 21 : 11 Beňačka 16, Ochránek 3, Halienka a Dorotčin po jednom
Zostava : Matejovič - Halienka, Dorotčin, Ochránek, Beňačka, Holota Michal a Marko, Atalovič Jakub a Leo.