PRIPRAVA MORAVANY

publikované 26.04.2019

Vo štvrtok sme miesto tréningu odohrali prípravné zápasy s Futbalovou školou Roberta Hanka pre všetky tri naše ročníky a mala to byť generálka pred prvým jarným ligovým kolom. Generálka vyšla na výbornú, keď všetky tri ročníky dokázali zvíťaziť, no oveľa viac ako výsledok nás teší predvedená hra. Všetky tri kategórie ukázali čo natrénovali počas zimy a myslím že môžeme byť maximálne spokojní. Veríme, že to čo ukázali v prípravnom zápase, dokážu ukázať aj v nedeľu na turnajoch.

ROČNÍK 2011

Chlapci U8 už začiatku v zápase herne dominovali, nebáli sa kombinovať, rodávať si prihrávky medzi obrancami a následne ju poslať na útočníkov. Tí sa nebáli súbojov, dokázai preniknúť individuálne ale najmä fantastickou kombinačnou hrou. Všetci chlacpi podali vysoko nadštadardný výkon. Tento ročník som ešte tak dobre hrať asi ani nevidel. Jediný problém nám robil jeden súperov hráč, ktorý fyzicky dominoval nad všetkými hráčmi na ihrisku, bez problémov prešprintoval celé ihrisko a naši ho častokrát nevedeli zastaviť. Postupne sa naši chalani oťukali a prestali sa ho báť a časom ho úplne eliminovali. Súper sa snažil presadzovať prevažne individuálne, kým my sme boli najmä bojovní, obetaví a po zisku loptu sme kombinovali až k súperovej bráne. Vidieť, že chalani si zobrali k srdcu svoje nedostatky po zimnej príprave a snažia sa ich naprávať. Dnes to bolo naozaj výborné. V nedelu síce nastúpime proti lepším tímom, ale s takouto hrou dokážeme zvládnuť aj oveľa lepšícjh súperov, len sa chalani nesmú zľaknúť.

AFC NMNV - FSRH  18:6

GÓLY : SUROVCIK 5, TOBIAS BLIZNIAK 4, TIMO BLIZNIAK 3, KRAJCI 3, MIKUDIK 2, SPILKO 1

ZOSTAVA : SPILKO (KRISTOFOVIC) - RUSNAK, ČERNÝ, TO.BLIZNIAK, SUROVCIK - MULLER, MARTÁK, TI.BLIZNIAK, KRAJCI, MIKUDIK

ROCNIK 2010

Aj u najstaerších chlapcov sme odviedli výborný duel. Súper bol zo začiatku veľmi húževnatý, opäť sa snaži presadzovať najmä individuálne, opäť dominoval najmä jeden hráč ktorý bol asi o desať tried vyššie nad všetkými, fyzicky, futbalovým rozumom aj technikou. Neraz našim chlapcom robil obavy. V tomto musím vyzdvihnúť najmä Sama Surovčíka a MAreka Krajšího - našich najmladších členov, ktorí sa ho najmenej báli a otravovali ho ako keď pichnete do osieho hniezda až kým ho nezastavili, kým naši starší len zo strachom ustupovali či sa mu vyhýbali. Postupne chalani pochopili že jeden hráč tím nerobí a dokázali ho vygumovať. Opäť sme sa prezentovali nádhernou kombinačnou hrou, dokázali sme striedať prihrávky medzi obrancami a brankárom s následným vysunutím útočníkov, dokonca sme videli zabiehanie obrancov pred útočníka, čo už je naozaj vyšší level pre túto kategóriu. Ale čo ma ešte viac potešilo okrem nádhernej kombinačnej hry, v ktorú som dúfal,  bol bonus navyše - a to že všetci chalani bojovali, makali, behali. Do zhruba 15 minúty bol stav tesný 1-2:0 a chalani naozaj makali. Časom a s pribúdajúcimi golmi,sme mierne poľavili. Trochu sa mi zdalo,že chalani nevzládzu, čo bolo pre mňa prekvapením , keďže sa pravidelne striedali po 3-4 minútach celé štvorky a po zimnje príprave by mali byť plnohodnotne namakaní, ale snáď to bolo len zdanie. Uvidíme v nedeľu, kde nás čakajú náročnejší súperi, no zopakujem, že s takou hrou akú sme predviedli dnes a bojovnosťou, odhodlaním zvíťaziť, zo zdravím sebavedomín môžeme poraziť každého súpera.

AFC NM - FSRH  16:4

GÓLY : KOŚŤÁL 6, OCHODNICKÝ 5, SUROVČÍK 3, ESTERGAJOS 1, BALAZOVIC 1, BENACKA 1

ZOSTAVA : PODHRADSKÝ - ESTERGÁJOŠ, BEŇAČKA, KOŠŤÁL, OCHODNICKÝ - BUŠO, BALAŽOVIČ, KRAJČÍ, SUROVČÍK