Úvod » PRÍRPAVNÉ ZÁPASY A TURNAJE

SENICA 2011

publikované 04.03.2019

V nedeľiu 3.3. sme sa zúčastnili prípravného turnaja na umelej tráve v krytej hale v Senici pre ročník 2011. Doplnení niektorými chlapcami roč.2010 sme vytvrorili 3 rovnocenné štvorice, ktoré sa striedali v pravidlených intervaloch po troch minútach. Keďže sme odohraliu tri zápasy s minimálnou prestávkou na výmenu strán po 2 x 25 minút, tak si chalani naozaj do sýtosti a s chuti zahrali. Prvý zápas so Senicou bol veľmi zvláštny. My sme hrali, búšili do súpera útočili, kombinoivali, tráfali tyčky, no súper dával góly. V podsttae z piatich striel na našu  bránu bolo za 15 minút 0:5 ! Chalani sa ale nevzdávali, videli sme, že mna súpera herne máme a začali sme pomaly zápas otáčať, polčas sme znížili na 4:7. V druhom polčase sme dávali góly už iba my a nakoniec sme vyhrali 10:7. Zaujímavé je, že ako jedíný tím na turnaji sme Senicu dokázali poraziť. V druhom zápase to bolo presne naopak. Tentokrát sa nám podarilo hneď od úvodu pretaviť naše akcie do gólov a nasd Skalicou sme polčas v pohode vyhrávali 7:3. No druhý polčas akoby nastúpilo úplne iné mužstvo. Chalanom absolútne nič nevychádzalo, prestali sme hrať, kombinovať, prešli sme do zbytočného individuálnbeho prebíjania sa či nakopávania dlhých lôpt, ktoré nemali žiadny zmysel. V nadstavenom čase mse dostali posledný gól a prehrali 10:11. Posledný záíaps s Piešťanmi sme už v pohode dobojovali keď exceloval najmä Tobias Bližniak, ale celkovo v tomto zápase si chalani naozaj s chuti zahrali a zastrieľali.

V zápasoch sme mali veľmi pekné momenty, ale robili sme aj mmnožstvo chýb. Jednoznačne najlepšie na turnaji zahrala naša tretia štvorka : Černý, Bušo, Ochodnicky Bližniak. Počas turnaja sa im podaril 4-5 nádherných, doslova učebnicových akcií s narážačkami od obrancov, prenesenie hry a následné ďalšie narážačky medzi útočníkmi zakončené gólom. No objavili sa aj  hrubé chyby v obrane, najmä počas závaru pred našou bránou kopnúť loptu späť pred bránu je veľmi nelogické. Naša prvá štvorka, ktorá mala byť "nosná" keďže ako jediná bola tvrorená čisto chlapcami roč.2011 toho veľa neukázakala. Chalani mali tiež veľmi pekné momenty, no viac prevládali chyby, ktoré nie a nie odstrániť napriek niekoľkonásobným upozrneniam. Obrancovia si nevedia ustriehnuť útočníkov, ktorí stále zbiehali za nich, kým chalani vybiehali buď do útoku alebo sa zrazu ocitli obaja na jednej strane. Útočníci si veľmi málo a ak aj tak veľmi slabo či nepresne prihrávali, skôr sa pokúšali o indivduálne presadenie, čo im veľmi málo kedy vyšlo. Marek úplne nezmyselne odkopoval loptu z prvej, snažil sa triafať bránu pomaly od polovice ihriska, akoby sa bál že mu ihneď zoberú loptu, pritom nehral proti o dva-tri roky starším, ale s rovnocennými, ktorým v pohode stíhal rýchlostne aj technicky. No a od Sama Surovčíka očakávam rozhodne oveľa viac. Ukázal pekné momenty v závere stretnutia so Senicou a rovnako v závere s Piešťanmi krásne potiahol loptu a prihral Marekovi na gól. No v niektorých momentoch bol doslova neviditeľný, Naša druhá štvorka bola tvorená Mikudík, Estergájoš, Galáni a Košťál, po odchode Košťála ho nahradil Ochodnický, Tu sa ukázalo aká dôležitá je "atletičnosť" vo futbale, už aj v takomto veku. A to najmä rýchlosť. Martin aj Lukas rýchlostne nestíhali súperom, ak aj získali alebo dostali loptu súper ich veľmi rýchlo dobehol a loptu zobral. Chalani musia popracovať najmä na tejto stránke, majú ideálny vek na rozvoj rýchlosti, Ester si zahral svoje, v obrane bol oporou aj s kvalitnou rozhorávkou, a vypomohol tímu. No a Lukáš v bráne dnes nemal najlepší deň, začiatok bol katastrofálny, potom sa trochu rozchytal, mal aj pekné momenty, ale celý turnaj pôsobil akoby ustráchane. Rozhodne sa ako brankár nemôže báť, je vysoký,silný, nesmie sa báť napríklad vletieť do lopty pri rohu, nesmie sa báť vybehnúť na dlhú loptu, musí dirigovať svojich spoluhráčov a nebáť sa rozohrávať loptu aj po zemi, sledovať loptu stále pri každej akcii súpera. Celkovo bol turnaj pre našich veľmi poučný, je ale dôležité ako sa chalani k svojim chybám postavia, či sa budú snažiť o nápravu alebo budú stále robiť to isté. Všetko vychádza najmä zo sústredenosti, či už priamo na hracej ploche alebo na striedačke.

AFC NM - SENICA 10:7

AFC NM - SKALICA 10:11

AFC NM - PIESTANY 16:7

G:TO.BLIŽNIAK 13, OCHODNICKÝ 10, SUROVČÍK 4, KRAJČI 3, KOŠŤAL 2, BUŠO 2, ČERNY 1, ESTERGÁJOŠ 1,