TURNAJE BOŠÁCA

publikované 03.12.2018

V nedeľu 2.12. boli v akcii opäť všetky tri naše prípravky U9, U8 aj U7. Najstarší a najmladší hrali svoje turnaje v Bošáci a stredná kategoria 2011 odohrala turnaj v Trebaticiach.

Ročník 2010 absolvovoval štvrtý turnaj a zároveň posledný v tejto časti zimnej prípravy a bolo to výborné vyvrcholenie našej snahy. Chlapc dnes podali výborný výkon v každom jednom zápase. Od začiatku nastúpili proti každému súprovi s odhodlaním, bojovnosťou ale aj mimoriadne peknou hrou. Dali sme veľa gólov, väčšinou po pekných akciách a navyše sme si ešte ďalších veľmi veľa dokázali vypracovať. Útočníci perfkte pomáhali obrancom pri bránení. Častokrát nás podržal aj brankár. SUper je aj fakt že o góly sa podelili až 5 strelci zo 6 hráčov v poli. Chalani hrali dnes výborne kombinačne, čo je aj odzrkdlením príprv na tréningoch. Keď v podstate nadviazali na to čo trénovali vo štvrtok. Tam kde skončili štvrtok večer tam pokračovali v nedeľu ráno. Pekná kombinačná hra s nabiehaním si do voľných priestorov, na 3-4 dotyky. Škoda , že sa viac nezapájali aj obrancovia do útočenia a nezabiehali po prihrávke dopredu, tak ako som im to viackrát prízvukoval. Rovnako je vidieť. že sa zlepšuje aj rozohrávka brankára a stáva sa plnohodnotným piatym členom tímu počas zápasu, no ešte veľakrát nám vedel aj svojou zbrklosťou zavariť. No jediné veľké sklamanie, ktoré som zažil bolo, že v čase nášho prvého zápasu o 8:00 boli na hracej ploche naši 3! hráči. Nebyť súperovej ochote počkať kým prídu ostatní, mohol turnaj dopadnúť úplne inak...

AFC N.MESTO - FŠ ČASTKOVCE  4:1

AFC N.MESTO - MFK TOPOĽČANY  2:3

AFC N.MESTO - ŠK VRAKUŇA 3:1

AFC N.MESTO - MŠK SENEC  2:0

GÓLY : BEŇAČKA 4, KOŠŤÁL 3, HRÁDEL 1, ESTERGÁJOŠ 1, ZEMKA 1

PODHRADSKÝ - ESTERGAJOS, HRÁDEL, MIŠKOVIČ, KOŠŤÁL, BEŇAČKA, ZEMKA,

Naši najmladší odohrali tiež svoj druhý turnaj v hale, no pre mnohých to úplna premiéra. Chlapci sa zoznamujú so súťažným futbalom, vidia ako hrajú kluby a tímy z inýcnh miest. Premnohých to bol šok hrať pred takým publikom na tak veľkej ploche. Pôvodne sme mali mať dva tímy a Piešťany dva tímy, no pre chorobu sa odhlasilo jedno družstvo z Piešťan tak som plánoval postaviť tri tímy z našich chalanov, no bohužial aj nás skosila choroba a miesto pôvodných 20 chlapciov prišli len štrnásti, tak sme zmenili systém turnaja. Naši skpsenenjší chalani pod názvom AFC Zelení bez väčších problémov zdolali všetkých súperov v skupine a vo finále narazili na dobre známu Dubnicu z miniligy. Chalani už bohužial kondične ani takticky duel nezvládli, aj ked sme vyhrávali 2:1, nakoniec sme prehrali 2:3. Výsledky ale nie sú vobec dôležité, dôležitá je predvedená hra a radosť zo športu. Toto platí aj v prípade našich chlapcov AFC Bieli, ktorí ešte len zberajú prvé skúsenosti. Jedine sklamanie je že chlapcov sa nepodarilo v 6 zápasoch streliť ani jeden gól, aj keď zopár šancí si vypracovali. Mnohokrát ich podržal brankár svojimi krásnymi zákrokmi.

AFC ZELENI - PIEŠŤANY  2:1

AFC ZELENI - DUBRAVKA  9:1

AFC ZELENI - DOMINO BA  5:0

AFC ZELENI - DUBNICA  2:3