Úvod » PRÍRPAVNÉ ZÁPASY A TURNAJE

DUBNICA

publikované 31.10.2018

Cez sviatočný utorok 30.10 sa naša najstaršia prípravka zúčastnila dobre obsadeného turnaja v Dubnici. Počasie bolo prajné tak sa miesto halového turnaja stal turnaj vonkajší. Osem tímov bolo rozdelených do dvoch skupín, kde hrali každý s každým po 1x20 minút.

V prvom zápase sme narazlili na dobre známu Dubnicu, s ktorou zvádzame ligové súboje. Každý záaps je dramatický a napínavý, tak aj teraz sme očakávali dramatický súboj. Dráma sa nekonala, konečný výsledok 0:10.  Osem ! gólov sme dostali po hrubých chybách brankára, keď loptu prihral rovno súperovi na kopačku, či po veľmi ležernych zákrokoch. Treba ale poznamenať, že tím mu minimálne pomohol, všetci boli prispatí, bez odhodlania, bez bojovnosti. Cez krátku prestávku sme si povedali, že na debakel zabudneme a pokúsime sa o nápravu. Chalani nastúpili ako vymenení. Prvých desať minút sme tlačili Žilinu na ich polovici, tí ale hrozili rýchlymi protiútokmi a zápas mal stály náboj. Nakoniec sme zvíťazili 4:2. Posledný zápas v skupine sme nesmeli prehrať ak sme chceli pomýšlať na postup zo skupiny, Proti Púchovu sme boli jednozančne lepší, futbalovejší, no zahodili sme nespočet gólových šancí, ktoré sme si ale vypracovali po veľmi pekných akciách. Bol to asi náš najlepší zápas na turnaji, čo sa týka krás hry. Mali sme pekné akcie od obrany na útočníkov, krížne prihrávky či strely. Škoda že sme len remizovali 2:2. Výsledy v skupine nám ale zahrali fo karát a postúpili sme do prvej štvorky.

V semifinále sme narazili na Topolčany. Taktické pokyny boli jednoduché, zodpovedne brániť, všetci obrancovia ja útočnicí, nedovoliť hráčom súpera manipulovať s loptou. Vydržalo nám to asi 45 sekúnd. Chalani boli pomalí, v osobných súbojoch takmer vždy prehrávali, reflexy a štarty na loptu asi o dve sekundy pomalšie ako súperi. Konečný výsledok 2:11 !!!. Nevadí nasledoval súboj o tretie miesto. Pokyny opäť rovnaké, všetci musia zodpovedne brániť aj útočníci, po získaní lopty si hladať volne miesto a pokúsiť sa skórovať. Chalani konečne zabojovali naplno. Na prehru s rovankým súperom rýchlo zabudli a polčas bol 1:1. V druhom sme síce prehrávali, no neupadli sme do depresie ako zvyčajne, ale chalani dreli a makali ďalej a dokázali sme vyrovnať. Šťastie pri nás stálo aj počas penaltového rozstrelu a obsadili sme konečné tretie miesto.

Kladné stránky našeho výkonu boli pekné kombinačné akcie, a najmä zomknutie sa v niektorých momentoch zápasov a odhodlanie poraziť súpera, v poslednom zápase aj výborný výkon brakára. Bohužial negatíva boli najmä pomalé štarty na loptu, vyhýbanie sa osobným súbojom, nepresné rozohrávky, bránenie na dva metre, a rýchlostne sme boli asi najpomalsí tím na turnaji. Napriek tomu sme dosiahli výborný výsledok a chalani si zaslúžia pochvalu.

AFC NM - MFK DUBNICA MODRI 0:10

AFC NM - JUVENTUS ZILINA 4:2

AFC NM - PUCHOV 2:2

AFC NM - TOPOLCANY 2:11

AFC NM - MFK DUBNICA MODRI 2:2, 2:0 PENALTY

GOLY: KOSTAL 7, HRADEL 2, KRAJCI 1

ZOSTAVA : PODHRADSKY (O.KRAJCI) - HRADEL, ESTERGAJOS, KOSTAL, BENACKA, BUSO, SUROVCIK, M.KRAJCI,