Trnava

publikované 10.09.2018

V sobotu sme sa zúčastnili nabitého turnaja v Trnave, ktorú organizoval miestny Spartak. Chalani odohrali takmer bez prestávky 7 stretnutí po 18 minút a bola to výborná generálka pred ligovými súbojmi.

V sobotu 8.septembra sa chlapci ročníka 2010 zúčastnili turnaja poriadaného prípravkou Spartaka Trnava. Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev, hralo sa na štyroch trávnatých ihriskách, každý zápas po 18 minút a 5 minútovou prestávkou medzi zápasmi. Naši chlapci hrali takto :
Prvý zápas : AFC - Sp. Trnava \"A\" 0 : 9
- od samotného začiatku bola vidieť evidentná prevaha chlapcov súpera či už vo všeobecných telesných a fyzických danostiach, ale aj v hernom prejave.
Druhý zápas : AFC - Sp.Trnava \"B\" 6 : 6
- v tomto stretnutí nás už čakali chlapci rovnakých telesných daností a po krutej prehre s ich \"A\" sme uhrali spravodlivú remízu. Naše góly dali : Košťál M. - 4, Beňačka M. - 1 a Krajčí M. - 1
Tretí zápas : AFC - Nitra 7 : 5
- hlavne naša prvá štvorica ukázala pekné kombinácie, dravosť a pekné góly, o ktoré sa postarali - Košťál - 5, Beňačka a Surovčík po jednom
Štvrtý zápas : AFC - Vrakuňa 4 : 0
- v kludnom stretnutí sa začala chytať aj naša druhá štvorica hlavne v obrannej fáze a zaslúžene sme vyhrali s gólovou produkciou Košťál - 3 a Krajčí O. jeden gól
Piaty zápas : AFC - Lokomotíva TT 3 : 9
podobne ako v prvom stretnutí sme nedokázali s vyspelými chlapcami držať krok, ale hlavne druhá štvorica...a naše góly Košťál - 2 a Krajčí O. mali svoju kvalitu
Šiesty zápas : AFC - Hlohovec 2 : 7
- v tomto stretnutí sme kolektívne zlyhali proti súperovi, s ktorým sme mohli odohrať rovnocennú partiu, ale únava už asi zahrala svoje a naše góly dal Marko Estergajoš, aj keď druhý bol s tečom súperovho obrancu
Siedmy zápas : AFC - FŠRH - Moravany 7 : 4
- v poslednom turnajovom stretnutí sme podali slušný kolektívny výkon oboch striedajúcich štvoríc podporený perfektnými zákrokmi M.Krajčího v našej bránke, ktorý vystriedal svojho brata Ondreja, ktorý tiež v bránke často robil zázraky. Naše góly v tomto zápase dali : Beňačka 4, Košťál - 2 a Surovčík - jeden.
sumár turnaja : 7 3 1 3 skóre 29 : 40
celkovo góly : Košťál Marko - 16
Beňačka Marko - 6
Surovčík - 2
Krajčí Ondrej - 2
Estergajoš Marko - 2
Krajčí Marek - 1
Nastúpili sme takto : Krajčí O. / posledný zápas Krajčí Marek/ v bránke.
Prvá štvorica hrala v stálom zložení - Estergajoš, Krajčí M., Beňačka a Košťál
Druhá štvorica so striedavými zmenami - Bušo, Rusnák, Žarnovický, Ochodnický a Surovčík
Streidanie štvoríc prebiehalo v pravidelných 3 minutových intervaloch.
Záverom chcem povedať, že chlapci odohrali časovo náročný turnaj, s kvalitnými súpermi, so slušnými výsledkami a aj z pokynov trénera počas zápasov vedia, že pravidelným tréningom sa dá veľa futbalového kumštu zlepšovať.