TURNAJE VACENOVICE

publikované 05.06.2018 (aktualizované 06.06.2018)

V sobotu 2.6. sme odohrali naše posledné dva turnaje pre ročníky 2011 a 2009 v tejto sezóne. Môžeme ich nazvať medzinárodné, kedže sa ho zúčastnili tímy z Moravy a Slovenska. V akcii mali byť všetci naši chlapci zo skupín "A" aj "B" ako vyvrcholenie nášho celoročného tréningového úsilia. Všetko sa odohralo v peknom prostredí Moravského vidieka v obci Vacenovice. Naši chlapci v oboch kategóriiácjh ukázali, že futbalovo napredujú a vedia to pretaviť aj v zápasoch, keď ani jedno družstvo ani raz neprehralo. Mladší po celkovom zrátaní bodov zvíťazili a starší skončili na druhom mieste.

DOMACI SPRACOVALI VSETKY VYSLEDKY PODLA ZAPISOV ROZHODCOV, TU SU :

ROC 2011

ROC.2009

Mladší chlapci odohrali 6 zápasov, schuti si zastrieľai a strelili kopec gólov, predviedli aj pekné kombinačné akcie, či individuálne prieniky. Chlapci sa prestriedali aj v bráne, keď každý zápas chytal niekto iný.  Postupne odstraňmujeme jednotlivé chyby a chlapci sa zlepšujú od turnaja k turnaju. Pre zaujímavosť, z celkovo našich 25 strelemých gólov sa podelili o 12 dvaja naši najmladší chlapci roč.2012 resp.2013 - Marek Krajčí a Hugo Beňačka.

AFC NM - CSFA MALACKY  6:1

KRAJCI 3, SUROVCIK 2,BENACKA 1

AFC NM - MIRAVA  2:0

BENACKA, KRAJCI

AFC NM - HLUK 4:1

BENACKA, RUSNAK, MISKOVIC, SUROVCIK

AFC NM - HODONIN 5:2

SURIVCIK 3, KRAJCI, BENACKA

AFC NM - RAČA  2:2

KRAJCI, MISKOVIC

AFC NM - VACENOVICE 6:0

BUSO 2, GALANI 2, BENACKA, KRAJCI

ZOSTAVA : M.KRAJCI, SUROVCIK, BUSO, H.BENACKA, RUSNAK, KRISTOFOVIC, GALANI, MISKOVIC,

Starší chlapci odohrali kvalitný turnaj s 9 tímami, z čoho 2 boli zložené prevažne z mladších chlapcov, ostatné tímy mali svoju kvalitnu no najmä zápasy proti domácim, Hluku a Hododnínu boli mimoriadne kvalitné. Začali sme dobre a bez väčších problémov sme zdolali o rok staršie dievčatá z Hodonína. V ďalšom mierne napätom stretnutí sme zdolali CSFA Malacky a poradili si aj s Kostelcom. POtom prišiel mimoriadne dôležitý duel prosti domácim Vacenoviciam, kde sme sa do posledných chvíľ triasli o výsledok no dottiahli sme ho do víťazného konca. Nasledovali dôležité súboje o medaily. Prosti Hodonínu sme mali opäť obrovskú smolu, tak ako vo vzájomnom súboji pred rokom v hale tak aj teraz sme boli jednoznačne lepší, mali sme dostatok gólových príležitostí, 2 minúty pred koncom sme vyhrávali 3:1, no jeden neštastný vlastný gól a jedna hrubá chyba v obrane znamenali len remízu. Naopak v ďalšom súboji s Hlukom mal viac z hry súper, no opäť sme vyhrávali, ale súper otočil na 1:3. Na záver sme dokázali vyrovnať po mimoriadne bojovnom výkone. Celkovo sme obsadili druhé miesto, no pri troche štastia sme mohli turnaj kludne vyhrať. Hralo sa na dvoch ihriskách, no na túto vekovú kategóriu boli dosť malé, keďže nebol problem dať gól z vlastnej poolovice o čom sa presvedčili Macejka s Krajčím, ktorí dali ukážkové góly. Chlapci opäť predviedli odhodlanie a bojovnosť, pekné akcie aj individuálne prieniky. No opäť ukázali staré hriechy - to že nepočúvajú, že nechcú vnímať čo im hovorí tréner, či už pred zápasom alebo počas zápasu, To že stále nevedia pochopiť, že roh sa nekope tak ako to vidia v televízii na lige majstrov, keďže nie sme na ihrisku jedenásti. Že ho musia kopať po zemi pred bránu alebo rozhorať na krátko. Že brankár má kričať po svojich hráčoch a aj tí majú navzájom komunikovať najmä v defenzíve: "mám", "nechaj" "Fero, preber si hráča", "tam je voľný" . Rovnako sme nezvládli takticky, najmä súboj s Hodonínom, za stavu 3:1 neexistuje aby sme dostali 2 góly za 2 minúty. Celkvý dojem z výjkonu a z turnaja je veľmi dobrý, som rád že som mohol viac zapáajať aj mladšíchj chlapcov roč.2010, keďže starší im urobili "výsldok 2-3:0" a mladší chalani mohli v kľude hrať a zbierať cené skúsenosti so strašími súpermi. Dnes sme hodnotili aj prihrávky a najlepším nahrávačom sa stal s 8 gólovými prihrávkami SIMON AUGUSTIN, gratulujem.

AFC NM - HODONIN HOLKY 2008    6:3

AFC NM - MALACKY  7:3