MINILIGA NMNV

publikované 21.05.2018

V sobotu 19.5. sme odohrali posledné miniligové kolo tejto sezóny, Hrali sme v "domácom" prodtredí na umelej tráve 4+1. Turnaja sa nezúčastnil Hlohovec z neznámych dôvodov, preto sme hrali každý s každým plus odveta s Piešťanmi. Dnešný turnaj sa chlapci opäť veľmi pomaly a pozvolne rozbiehali. Proti oslabenému CFM JA sme vyhrali 3:1 no nebol to zápas podľa našich predstáv, podobne s Piešťanmi, síce bola lepšia hra ale nepremieňali sme vyložené šance. Potom ale už chalani odhodili zábrany a začali hrať pekný futbal príjemný na pohľad. Bolo nás dnes 13 takže som chlapcov rozdelil na 3 formácie. Môžeme povedať , že každá štvorka mala svoje chvíle, každá štvorka miestami potiahla tím dopredu. Trochu bol zozačiatku problém, že chalani vychladli keďže sa striedali až 3 formácie no postupne sme sa dostali do tempa. Dnes sme videli naozaj krásne futbalové momenty, či už to bola ukážková narážačka Hrádel - Rosina, alebo ukážkový gól Beňačka - Košťál - Ochodnický. Škoda, že týchto momentov nie je viac. Narážačka na 1-2 dotyky by maal byť absolútou samozrejmosťou 10-15 krát v záapse a nie 1-2 krát za turnaj. NAjmä prvá štvorka sa hrnie, tlačí silou mocou dať gól, miesto toho aby hrali uvolnene a kludne. skúšali si narážačky, spätné prihrávky, krížne prihrávky tak sa pretláčujú, klučkujú, strieľajú z otočiek a podobne....

Skončila sa miniligová sezóna. Našemu tímu sa ju podarilo vyhrať, keď sme zazanamenali len 3 prehry (dva krát na jeseň s Hlohovcom a raz na jar s CFM JA). Škoda, že sa Hlohovcu na jar okrem prvého kola nepodarilo chodiť s najlepšími chlapcami, určite by to bola pre našich borcov dobrá konfrontácia. Výborným súperom bolo aj CFM JA. S ostatnými tímami sme malki možnosť aspoň viac zapájať do hry mladšíchj chlapcov roč.2010, ktorí naberali cenné skúsenosti, ktoré využijú v budúcej sezóne. Takže chlapcom roč.209 gratulujem a verím že skúsenosti zúročia na závefečnom turnaji na Morave, kde nás čakajú náročnejší a noví súperi.

AFC NM - CFM JA  3:1

G: GABOR, MACKO, KUCHTA

AFC NM - PIEŠTANY 1:1

MACKO

AFC NM - ĆASTKOVCE 7:1

KUCHTA 3, GABOR 2, AUGUSTIN, MACKO

AFC NM - PIEŠŤANY 6:2

GABOR 2, MACKO 2, OCHODNICKY, ROSINA

KRAJCI - MACEJKA, AUGUSTIN, MACKO, GABOR

MRAZIK, HRADEL, ROSINA, KUCHTA

BEŇAĆKA, MISKOVIC, KOSTAL, OCHODNICKY

PRIPRAVNY ZAPAS 2011

V sobotu odohrali prípravny zápas aj chlapci roč.2011 s rovesníkmi z Piešťan, Keďe prišlo menej chlapcvo tak nám pomohli Michal s Marcom Beňačkom. Chlapci si s chuti zahrali 4*15 minút, striedali pekné momenty so slabšími. Musia sa učiť rozostavenie na ihrisku, nebyť spolu na kope, dodržiavať svoje pozície, snažiť sa o prihrávku volnemu spoluhráčovi. Niekedy nám to vychádzalo a dostávali sme sa do dobrých šancí. Rovnako súper hral veľmi dobre. Pre chalpcov to bola dobrá skúsenosť pred turnajom v ČR.

AFC NM - PIEŚ´TANY 9:2

G: SUROVČÍK 3, H.BEŇAĆKA 2, OCHODNICKY, M.KRAJČÍ, KRISTOFOVIC, SPILKO,

Z: SPILKO (OCHODNICKY, KRAJCI) - M.BENACKA, H.BENACKA, OCHODNICKY, BUSO, MIKUDIK, SUROVCIK, M.KRAJCI, GALANI, KRISTOFOVIC, J.OCHRÁNEK,