Úvod » LIGOVÉ A SÚŤAŽNÉ ZÁPASY

2.kolo miniligy

publikované 23.04.2018

V nedeľu 22.4. sme odohrali druhé jarné kolo miniligy v Trebaticiach. Hralo sa na dvoch ihriskách 5+1 po 1x20 minút. po minulotýždňovej spanilej jazde sme očakávali dnes dobrý výkon. Bohužiaľ dnešná hra nevyzerala tak ako by mala. Chlapci zrejme uspokojení predchádzajúcimi vysledkami sa cítili ako majstri sveta a pozabudli že každý zápas sahrá 20 minút a začína za stavu 0:0 a žiadny súper sa nevzdá len tak. V prvom dueli s najťažším súperom turnaja CFM sme mali síce menšiu územnú prevahu, no chýbali nám prihrávky, myšlienka, akcie. Problémy nám spôsoboval terén, nakoľko nie sme zvyknutí na prírodnú trávu a chlapcom sa zastavovali prihrávky uprostred cesty, navyše ranou rosou nasiaknutá lopta sa ťažko hýbala. Celkový dojem z našej hry nebol dobrý. Nakoniec sme so šťastím zvíťazili 2:1. V druhom zápase to ale bola najväčšia herná katastrofa. Piešťanom sme dali 3 góly za 4 minúty a to bolo z našej strany všetko. Vozenie lopty, sebčenie, nespolupráca, bez pýtania si lopty, bez pohybu. Súperi behali traja - štyria za loptou a my miesto toho aby sme prihrali voľnému spoluhráčovi a otočili hru tak sme sa snažili úplne nezmyselne sami prenikať cez týchto súperov. Konečná výhra 4:2 a vztýčený varovný prst. V ďalšom zápase s Royaldomom proti prevažne mladším chlapcom si viac zahrali naši mladší. Chlapci si dali povedať a snažili sa o kombinácie a hra už začínala mať akú takú tvár. V poslednom zápase sme hrali s Hlohovcom roč.2010-2011, keďťže roč.2009 nemohol prísť na turnaj. Chlapani mali za úlohu kombinovať, hrať na tri dotyky a užiť si zápas.

Celkový dojem z turnaja je zmiešaný. Potešila druhá štvorka zložená z mladších chlapcov roč.2010 ktorí si dosýtosti zahrali či už s rovnocennými chlapcami alebo aj so staršími a nesklamali. Naopak sklamanie bolo zo starších chlapcov, ktorí by mali hrať lepšie. Neustále im prízvukujem aby si pýtali loptu, hkľadali si voľný priestor aby pomohli spoluhráčovi s loptou, nezakončovali z nezmyselných priestorov ale ponúkli gólovú šancu spoluhráčovi. Dnes som tieto veci najmä v prých dvoch zápasoch videl len zriedka. Výsledky nie sú dôležité,ak sa chceme neustále posúvať napred dôležitá je hra a tá ma dnes sklamala.

AFC NM - CFM JA 2:1