Úvod » AKTUALITY

ZIMNÁ PRÍPRAVA

publikované 22.03.2018

TRÉNINGY

Zimná príprava začala postupne od polovice októbre, keďže počasie nám neprialo tak sme sa presunuli do haly. Spočiatku sme trénovali na Cirkevnej škole a ZŠ Odborárska, neskôr v novej TV v kasárňach. V prvej polovici zimnej prípravy sme zamerali tréningy na rozvoj všetkých základných herných činností ako vedenie lopty, preberanie lopty, spracovanie lopty a streľba. V druhej časti od januára sme špecializovali jednotlivé tréningové jednotky na : utorky – rozvoj jemnej motoriky pri práci s malou loptičkou a rozvoj všetkých základných herných činností, v stredu rozvoj kondičných charakteristík – rýchlosť, sila, vytrvalosť v rýchlosti, akceleračná a štartová rýchlosť, dynamika dolných končatín, pričom využívame senzitívne obdobia detí. Vo štvrtok sme tréningy zamerali na streľbu a nácvik herných kombinácií. Postupne sme v jednotlivých tréningových jednotkách nabaľovali nové a nové činnosti v nadväznosti na staršie tréningy. Bohužiaľ rozvoj tréningovou formou nám častokrát narušili choroby. Najmä chrípkové obdobie február – marec spôsobili že mnohí chlapci začínali prakticky znovu od začiatku, no rýchlo sa dostali späť do formy.

ZÁPASY

V rámci preverovania formy hráčov sme hrávali halové turnaje. Organizovali sme halovú Podjavorinskú ligu, ktorá mala pôvodne byť v NMNV no pre komplikácie s halou sme ju presunuli do Bošáce, kde nám chvalabohu vyšli v ústrety a uvolnili nám ju vo všetkých potrebných termínoch, takže sa všetky plánované turnaje mohli uskutočniť. Mimo toho sme sa zúčastnili aj turnajov mimo NMNV – v Uh.Brode, Púchove, Dubnici, Novej Dubnici či Bratislave. Najdôleitejším sledovaným faktorom na turnajoch bol herný výkon. Ten vo väčšine bol veľmi dobrý a vládla spokojnosť. Až druhoradé boli vždy výsledky. Napriek tomu sme na väčšine turnajov obsadili medailove pozície. Každý ročník mal stanovené iné herné ciele, pre kat.2009 to bol hlavne rozvoj kombinácií, nabiehanie si do voľných priestorov, hra na 2-3 dotyky, pýtanie si lopty, a v defenzívnej činnosti komunikácia medzi brániacimi hráčmi a preberanie hráčov súpera, u brankára najmä rozohrávka lopty. Vo väčšine činností sme zaznamenali výrazný pokrok, ktorý dúfam zúžitkujeme aj vonku. U kategórie 2010 to bolo najmä rozvoj jednoduchých prihrávok po prebratí lopty, zlepšenie streľby a hľadanie vhodného adepta do brány. Kategoria 201 sa ešte len oťukávala a deti sa učili ako hrať na jednotlivých postoch, kde sa postaviť, ako si vypýtať prihrávku či ako obísť protihráča.

2009

Naša najstaršia prípravka absolvovala 6 halových turnajov a jeden miniturnaj, v Novej Dubnici, V Púchove, V Novom Meste a 4 krát v Bošáci. Chlapci ukázali nielen hernú ale aj výsledkovú kvalitu. Na všetkých turnajoch hrali výborný futbal a umiestnili sa na medailových pozíciách – okrem turnaja  Púchove. Obsadili sme dva krát prvé miesto a tri krát druhé miesto, miniturnaj taktiež prvé miesto.

Tím sa vyznačuje mimoriadnou bojovnostou a zdravou agresivitou. Súper má častokrát dojem, že nás je na ihrisku viac, keďže chlapci hrajú nesmierne obetavo a nebojácne. Tento štýl hry dopĺňame o pekný kombinačný futbal, snažime sa o to aby sa chlapci naučili pýtat si loptu aby hráč s loptou mal na výber viacero spoluhráčov, čo sa nám v mnohých prípadoch darilo, kedy sme dokázali hrat na 1-2 dotyky a prejst takto až pred súperovu brány. Rovnako ale chlapci nemajú problém prejst aj individuálne cez súpera, čo je veľké plus.

Hráč       počet zápasov počet gólov

O.KRAJČI 50 / 4¨

D. HRADEL 41 / 2

J.MACEJKA 33 / 11

S.AUGUSTIN 33 / 15

R.GABOR 33 / 24

P.MACKO 33 / 27

A.ROSINA 17 / 1

T.MRÁZIK 14 / 0

O.KUCHTA 8 / 2

T.PETKANIČ 4 / 2

2010

Ročník 2010 odohral 4 turnaje – v Dubnici, Mikulášsky v Bošáci a dvojturnaj v Bošáci. Chlapci si zahrali aj za straších či niektorí za mladších. Najväčším problémom je jednoznačne úzky káder, keď sa do toho pridali choroby, mali sme obrovské problémy s poskladaním tímu.  Celkovo chlapci rástli z turnaja na turnaj. V Dubnici to bolo ešte rozhárané napriek dobrému výkonu, lepšie v Bošáci a najlepší výkon podali chlapci na doobednom dvijturnaji. Hrali sme krásny futbal s prihrávkami ale aj samostatnými prienikmi. Najväčším problémom stále ostáva bránenie, a premienanie šancí. Musia sa od svojich starších kolegov naučiť zdravej agresivite a bojovnosti – pozor nie zákernosti, to sú dve odlišne veci ktoré nemajú nič spoločné. Chlapci sú mäkkí v osobných súbojoch, častkorát bránia len tieňovo na jeden meter.

M.KOŠŤÁL 36 / 22

M.ESTERGAJOS 26 / 3

M.BEŇAČKA 24 / 5

P.BUŠO 18 / 2

M.OCHODNICKÝ 17 / 9

D.MIŠKOVIČ 16 / 0

L.ŽARNOVICKÝ 8 / 0

M.MIKUDÍK 8 / 1¨

M.HRZAVSKÝ 4/0

2011

Chlapci kategorie 2011 odohrali 4 turnaje – Uh.Brod, Bratislava a 2 x v Bošáci. Sklamanie prišlo iba na prvom turnaji v Bošáci kde sme zlyhali v koncovke, no treba poznamenať že sme chlapcov rozdelili na dva tímy. Chalani sa učia základom herného futbalu a idem to veľmi dobre.

S.SUROVČIK 19 / 15

L.KRIŠTOFOVIČ 18 / 1