turnaje Bošáca 2010

publikované 12.02.2018

v Nedeľu 11.2. sme organizovali v hale v Bošáci turnaje pre roč.2010. Pôvodne to mal byť veľký turnaj s 10 tímami v hale v Novom Meste, no bohužial v NM bola obsadená hala, preto nám opäť vyšli v ústrety v Bošáci a mohli sme spraviť turnaj. No z kapacitných dôvodov som musel turnaj rozdeliť na dva. Na prvý turnaj boli vybrané tímy so širšieho okolia a na druhý tie najkavalitnejšie družstvá, ktoré sa prihlásili. Naše vystúpenie síce výsledkovo neohúrilo no herne určite áno. Veľká škoda, že aj nás zasiahla chorobnosť a z pôvodných 13 nominovaných nakoniec turnaje odohrali len siedmi chlapci, keď ešte aj počas turnaja musel odísť Michal. Prvý turnaj sa niesol v znamení našej veľmi peknej hry. Chalani nás neraz dvíhali zo sedadiel, dokázali spraviť 5-6 prihrávok a od brankára sa dostať až pred súperovu bránku. Spätná prihrávka na brankára, ten preniesol hru na druhú stranu, následne prihrávka na útočníka, výmena lopty medzi útočníkmi. Fantázia...Jediný problém bolo zakončenie. Keďže sme hjrali s ťažkou lenivou loptou, ktorá nám uľahčila prácu - chlapci si ju nemuseli spracovávať, a hneď mohli ísť do kombinácie, no strely boli veľmi slabé a častokrát končili hravo v náručí brankárov. V posledných dvoch dueloch sme mali veľkú smolu NAjmä s Bánovcami sme boli herne lepší no dali sme si jeden vlastný gól a druhý polovlastný a naopak z množstva šancí sme ani raz neskórovali. Vynikajúci duel sme odohraliaj proti starším chlapcom z Krajného, ktorí sa nakoniec stali víťazmi turnaja.

Druhý turnaj bol o niečom inom. Prišli výborné vyspelé tímy a naši chalani mali v nohách už jeden turnaj. NAvyše keďže sa na poslednú chvíľu odhlási Inter BA sme museli predĺžiť hrací čas na 18 minút. Prvé dva zápasy mali podobný priebeh. Držali sme priateľný stav 0:2, resp. 1:1, cca 10 minút. Potom sme to už kondične nezvládli a dostali sme náter. Škoda najmä zápasu s Topolčanmi kedy sme dostali 5 gólov za posledných 5 minút. Verím, že v plnej sile by sme tohot súpera oveľa viac potrápili. Chlapci sa ale nevzdali a v ďalšom zápase vybojovali remízu s RAčou. V poslednom dueli opäť s pomiešanými chlapcami 2009-2010 z P.bystrice sme hrali veľmi pekne a nielen bránili ale aj ohorzovali súperovu bránu.

Za oba turnaje pre všetkých chalanov jedna veľká poklona. Skutočne predviedli veľmi peknú hru ,čo neraz ocenili aj diváci. Z druhého turnaja si vôbec netreba robiť ťažkú hlavu. Verím že v plnej kondičnej sile by sme súperov potrápili oveľa viac a umiestneili sa na medailových priečkach. Musíme etše ale popracovať najmä na defenzívnej činnosti útočníkov, na osobných súbojoch a hlavne na premieňaní šancí pod tlakom. Ďalším pozitívom ale je aj veľmi dobrý výkon Dominika, či Michala v bráne, takže do budúcnosti by sme nemali mať obavy o brankársky post v tejto kategórii.

AFC NM - ČASTKOVCE  3:1

G: KOšŤÁL 2, BEŇAČKA

AFC NM - AS TRENČÍN  4:0

G: ESTERGAJOS 3, HRÁDEL

AFC NM - CFM JA  4:1

G: KOŠŤÁL 3, OCHODNICKÝ

AFC NM - BANOVCE 0:2

AFC NM - KRAJNÉ 1:2

G : KOŚŤÁL

AFC NM - SKALICA 0:6

AFC NM - TOPOLČANY 1:7

G: KOŠŤÁL

AFC NM - RAČA 1:1

KOŠŤÁL

AFC NM - P.BYSTRICA 0:4

O.KRAJČÍ (OCHODNICKÝ, BEŇAČKA, HRÁDEL) - HRADEL, ESTERGAJOS, KOSŤÁL, BEŇAČKA, OCHODNICKÝ, M.KRAJČÍ, MIŠKOVIČ.