TURNAJ PUCHOV

publikované 05.02.2018

V sobotu 3.2. sa náš najstarší ročník 2009 zúčastnil turnaja v Púchova. Pre nás to bola nová skúsenost, keďže sme hrali v krytej hale s umelou trávou. Turnaja sa zúčastnilo 10 kvalitných družstiev a hralo sa na dvoch ihriskách, takže turnaj relatívne rýchlo prebiehal. My sme úplne zbabrali nástup do turnaja, už v 5 sekunde prvého zápasu sme prehrávali po zlej prihrávke v obrane z rozohrávky a súper dal hneď gól. Nás to naštastie nepoložilo a chalani sa vrhli do útočenia a snažili sa zvrátit stav stretnutia. Bohužial súper z ojedinelej šance skóroval po druhý krát. Chalani sa ale nevzdávali a búšili do súpera ďalej. Na záver stretnutia sme ale opat nešřasne inkasovali. V hre sme jasne dominovali a prehra 0:3 bola mimoriadne krutá. Je ale vidiet, že všetky tímy tu boli na vyspelej úrovni a vedia využit každé zaváhanie súpera. V druhom zápase sme sa stretli s mimoriadne silným Liptovským Miulášom. Tentokrát sme v úvode dali gól my. No súper o chvíľu vyrovnal .Potom hra vyzerala podobne ako v prvom zápase. Hralo sa prevažne na súperovej polovici, aj keď Mikuláščania boli oveľa nebezpečnejší v protiútokoch ako Púchovčania. Konečná prehra 1:3 je pre nás a pre predvedený výkon opat veľmi krutá. V tretom zápase sme sa stretli s Novými Zámkami. Chalani už boli rozhoratí na umelej tráve a tentokrát súperovi absolútne nič nedarovali. Hra opat rovnaká ako v predchádzajúcich zápasoch, tentokrát ale s gólmi u súpera a naša výhra. Na posledný zápas v skupine sme utekali z párkového obeda, a chlapcom sa ešte v bruchách prelieval kečup, keď sme dostali prvý gól. Ani to nás nezlomilo a tentokrát prekvapivo po štandardných situáciách sme vyrovnali a nakoneic zaslúžene vyhrali. Škoda že potom nasledovali zmatky zo strany organizátorov, ktorí nikde nezverejnovali výslekdy a preto sme nevedeli ako sme skončili v skupine ani o ake miesto ideme hrat, ani s kým. Najprv nám bolo oznámené že sme postupili do semifinále, No nakoniec sa zistilo, že mali zle zapísaný výsledok stretnutia a zle vypočítanú tabuľku. Škoda. delil nás jeden bod od semifinále. V boji o piate miesto sme bez problémov zdolali Belušu 4:0, a z toho je zrejmé že druhá skupina bola asi o niečo slabšia. Aj vzhľadom na to, že vo finále sa stretli nami zdolané Nové Zámky s Lip.Mikulášom.

Celkový dojem z našej hry je napriek nepriaznivým výsledkom z úvodu turnaj veľmi dobrý. Chalani ukázali že vedia hrat vyrovnanú partiu s akýmkolvek súperom. Ani od jedného súpera, s ktorým sme hrali sme neboli slabší. Ak by sa počítali strely, rohy, držanie lopty, vo všetkých ukazovateloch by sme boli v každom stretnutí lepší. Dnes chalani predviedli dokonca niečo čo som u nich ešte nevidel a to krížne prihrávky medzi obrancov. Konečne sme využili rohové kopy a konečne chalani pochopili ako to majú kopat na malom ihrisku. Škoda jedinej veci - a to kľudu v zakončení. Mali sme nespočetné množstov príležitostí na skórovanie, no naše akcie končili zvačša na bočných sietkach alebo v rukách brankára. Je vidiet, že sa v tomto ročníku zošla futbalovo mimoriadne kvlaitná skupina chalanov. Dúfam ž im to spolu vydrží čo najdlhši. Škoda len že ich je tak málo....

KRAJČI - MACEJKA, AUGUSTIN, GABOR, MACKO - OCHRANEK, HRADEL, M.KOŠŤÁL

AFC NM - PUCHOV  0:3