FUTBALOVÝ VÍKEND

publikované 15.01.2018 (aktualizované 17.01.2018)

FUTBALOVÝ VÍKEND V DOMÁCOM PROSTREDÍ

Absolvovali sme náročný futbalový víkend, keď boli v akcii prakticky všetci naši hráči. V sobotu v hale v Novom Meste sa predstavili chlapci roč.2009, v nedeľu v hale v Bošáci zasa doobeda roč.2010 a poobede zmiešaný ročník 2011-2012. Staršie kategórie si počínali výborne, najmladšia kategória stále zbiera prvé skúsenosti.

Turnaj 2009

Do turnaja sme vstúpili dobrým zápasom s kvalitným súperom z Krajného, väčšinu zápasu sme súpera tlačili na jeho polovici, no ten sa nebojácne vrhal do protiútokov a videli sme dobrý napínavý zápas s našou tesnou výhrou 1:0. V ďalšom zápase sme sa stretli s Kaniankou. Súper síce hráva pravidelnú ligu ZSFZ, do ktorej sme sa my neprihlásili, keďže sme zvolili cestu Považskej miniligy a to sa stále ukazuje ako oveľa výhodnejšie. Súper pôsobil nevyhrato a nezohrato. Škoda, že opäť sa zápas skončil iba 1:0, keďže striel a šancí sme mali neúrekom, naopak súper sa len veľmi sporadicky dostával za polovicu. V ďalšom zápase sme narazili na veľmi kvalitného súpera zo Serede. Tento zápas mal výborný nádych, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V úvode sa nám podarilo dať gól, no postupne ku koncu stretnutia ovládol hru a my sme sa potili v defenzíve. V poslednom dueli skupiny sme narazili na súpera z Dúbravky. Z pôvodne plánovaného finále skupiny to bol len zápas s nutnosťou vyhrať. Súper prišiel so slabším B-čkom, keďže Dubravka má veľmi dobrý tím 2009tok, čo sme sa presviedčali na nejednom turnaji v minulej sezóne. Opäť tesná výhra 1:0, opäť množstvo striel a zhodených šancí. Prebojovali sme sa do finále kde nás čakal ďalší tradičný súper z Bratislavskej Vrakune. Začali sme veľmi dobre, odhodlane a nebojácne. Dali sme prvý gól a stačilo len takticky zvládnuť zvyšok zápasu. Bohužial toto je stránka ktorá našim chlapcom nejde. Súper dal postupne dva góly a my sme sa psychiky úplne položili. Je pre mňa smutné, keď už po prvom inkasovanom góle chalani na striedačke hovorili že to máme prehrané....Celkovo je umiestnenie síce pekné, z desiatich družstiev byť na 2.mieste je super, no hra nebola taká akú by som si predstavoval. So slabšími súpermi sa presadzovala oveľa viac naša druhá štvorka zložená prevažne z mladších chalanov, ktorí si dokonca oveľa viac prihrávali ako naši starší. Tí sa vyznačovali opäť najmä bojovnosťou, tvrdosťou a zdravou agresivitou. Chýbala nám kombinácia, prihrávka, narážačka, rozohrávka od brankára. Bohužiaľ celkovo som s hrou prvej štvorky nebol spokojný, snáď len prvá desaťminútovka so Sereďou a Vrakuňou by splnila stanovené kritéria. Chlapci sa musia svojou hrou posúvať vyššie, agresivita a bojovnosť im už vo vyšších kategóriach stačiť nebudú. So súpermi, s ktorými si s chuti môžu zahrať futbal, podržať loptu, zakombinovať, to nerobia.

Z : KRAJČÍ – AUGUSTIN, MACEJKA, GABOR, MACKO – MRAZIK, ESTERGAJOS, HRADEL, KOSTAL

AFC NM – KRAJNE 1:0  G:GABOR

AFC NM – KANIANKA 1:0 G: GABOR

AFC NM – SERED 1:0  G: GABOR

AFC NM – DUBRAVKA 1:0 G: KOSTAL

AFC NM – VRAKUNA 1:4  G:MACKO

Roč.2010

Chlapci po prvý krát nastúpili na turnaj bez brankárskej pomoci od starších chlapcov. Mal som mierne obavy no chalani zvládli turnaj výborne. Podobne ako ich starší kolegovia dokázali všetkých súperov poraziť, dokonca bez inkasovaného gólu. V poslednom zápase sa jednalo prakticky o finále kde sme s Topolčanmi hrali dlho veľmi kvalitný zápas. Súperi pravidelne hrávajú na turnajoch pre roč.2009, kým od nás majú tieto skúsenosti len traja chlapci. Počas zápasu sme vyhrávali, no súperovi sa podarilo otočiť. V závere sme už zápas nezvládli a prehrali.  Chlapci sa ale snažili počas celého turnaja predvádzať pekný futbal, hrali s rozumom, keď bolo treba loptu upratať do bezpečia tak to spravili, keď mali čas na rozohrávku tak pekne kombinovali. Opäť škoda viacerých akcií, ktoré neboli dotiahnuté do konca – chýbala finálna prihrávka alebo zakončenie. Chlapci si ale zaslúžia pochvalu aj za bojovnosť a odhodlanie najmä v poslednom zápase kde to nevzdali.

Z: OCHODNICKY (ESTERGAJOS) – ESTERGAJOS, HRADEL, KOSTAL, OCHODNICKY, BENACKA, ZARNOVISKY, MISKOVIC

AFC NM – DUBNICA  2:0  G: KOSTAL 2

AFC NM – SERED  2:0   G: KOSTAL 2

AFC NM – CFM JA  2:0  G: OCHODNICKY 2

AFC NM – TOPOLCANY 1:4  G:KOSTAL

ROČ.2011-2012

V nedeľu sa zapojili do akcie aj naši najmladší chalani. Tí boli rozdelení do dvoch tímov, aby si do sýtosti všetci zahrali. Škoda že viacerí sa nedostavili najmä pre chorobu. Bolo vidieť, že mnohí chlapci stále zbierajú skúsenosti, takmer vôbec nepočúvajú, čo na nich tréneri kričia, nedodržiavajú pokyny ktoré si povieme pred zápasom, nesledujú hru, nevedia ako sa rozohráva po góle, či ako sa rozohráva priamy kop. Všetko je to spôsobené tým, že nemajú dostatok skúseností. Je to prakticky ich druhý turnaj po Uherskom Brode, kde ale hrali na o polovicu menšom ihrisku. Viac ako z nováčikov som bol sklamaný z chlapcov ktorí úž majú čo-to odohraté z staršiu kategóriu. Očakával som od nich trošku viac. Za pochvalu stojí zrejme len Samo Surovčik, ktorý sa najmä ku koncu turnaja prebral a patril medzi opory bieleho tímu a zaslúžene bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. V podstate sme tu dnes mali celý „B“ tím, takže chlapci sa navzájom poznajú. Musia sa naučiť viac počúvať a samozrejme musia hrávať viac turnajov a prípravných zápasov, aby sa oťukali s neznámymi súpermi. Sami pochopili, že je to úplne iné ako na tréningu.

AFC B – CFM JA  1:0  G:KRAJČI

AFC B – DUBNICA 2:4  G: KRAJCI, SUROVCIK

AFC B – HLOHOVEC 3:0 G: KRISTOFOVIC, SPILKO, SUROVCIK

AFC B – SERED 2:5  G: SUROVCIK 2