NOVA DUBNICA 2009

publikované 12.12.2017 (aktualizované 22.12.2017)

V sobotu 9.12. sme sa zúčastnili Mikulášskeho turnaja v Novej Dubnici. Bol to väčší turnaj za účasti 10 tímov. Odohrali sme v skupine 4 zápasy a na záver zápas o umiestnenie. Po minulo-týždňovom úspechu, ale najmä veľmi peknej hre v Bošáci, sme očakávali aj niečo podobné dnes, aj keď súperi mali byť o triedu lepší. Už v prvom dueli s našim tradičným rivalom z Topolčian, ktorý neprišiel v najsilnejšom zložení sa ukázala naša strelecká nemohúcnosť. Súpera sme nepustili za polovicu, no naša hra mala obrovské rezervy. Na celom turnaji by sme počet našich prihrávok zrátali na prstoch jednej ruky. Lopta nám odskakovala od nohy, lietala do autu. Do súpera sme síce búšili celý zápas, podobne aj s Trenčínom či Horovcami, no na našu hru sa nedalo pozerať. Chalanom sa vôbec nedarilo dať si loptu pod kontrolu. Všetko ale chalani nahrádzali svojou tradičnou neskutočnou bojovnosťou. Paradoxne najlepší zápas sme odohrali s najlepším súperom z Novej Dubnice. Tu sa chalanii konečne prebrali a prvú polovicu zápasu hrali naozaj krásny futbal s prihrávkami a šancami a ako jediný sme nad týmto súperom víťazili. Za stavu 2:0 sme sa mali upokojiť a v pohode dotiahnuť zápas do víťazného konca. No nedohoda medzi brankárom a obrancom spôsobila, že sme dostali lacný gól. 20 sekúnd nás delilo od finále, stačilo jednoducho podržať loptu mimo nebezpečnbého územia, no bohužial po dalšej chybe v obrane sme dostali opäť lacný gól, ktorý znamenal, že o skóre sme skončili v skupine druhí a hrali o konečné tretie miesto. Nevadí, opäť je to dôležitá futbalová skúsenosť pre chalanov, keďže sa musia naučiť myslieť aj takticky. V boji o tretie miesto sme narazili na ďalšieho tradičného rivala z Bratislavskej Vrakune. Opäť sme začali pekne a vyhrávali sme po peknej akcii, no súperovi sa vzápätí podarilo vyrovnať. Pred koncom stretnutia sme kopali penaltu no nepodarilo sa nám ju premeniť, tak zápas dospel do penaltového rozstrelu. Po dráme sa nám nakoniec podarilo zvíťaziť a vybojovať pekné tretie miesto. Touto cestou sa chceme zároveň poďakovať p.Mrázikovi za poskytnutie elektronického média, ktoré výrazne ušetrilo energiu našim hráčom, ktorú potom mohli zo seba vydať v dôležitých zápasoch.

Z : KRAJČÍ - MACEJKA, AUGUSTIN, GABOR, MACKO, ROSINA, HRADEL, MRÁZIK

AFC NM - TOPOLCANY  1:0