TURNAJ DUBNICA 2010

publikované 21.11.2017

V nedeľu 19.11. sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Dubnici pre kategóriu 2010. Bohužiaľ sa ho zúčastnilo iba 7 statočných chalanov, keď traja chlapci vypadli z rôznych dôvodov. Hralo sa 5+1 a teda sme mali iba jedného na striedanie. Chalani ale kondične zvládli turnaj bez problémov. Prvý zápas sme narazili na kvalitného súpera z Moravy - TJ Bojkovice. Zaskočili nás už v prvej minúte nešťastným gólom z priameho kopu, kedy sa lopta vyšmykla brankárovi a bol z toho gól. Potom sme postupne preberali inicitívu až sa nám podarilo vyrovnať. V ďalšom zápase sme pohodlne porazili MFK Ilava 6:0. Nasledoval súboj s Dubnicou modrí. Tento zápas bol mimoriadne dramatický, keď prakticky celý hrací čas sa hral na súperovej polovici, no nedarilo sa nám dať gól. Nastreľovali sme všetko možné, tyčky, brvná, súperovych obrancov či brankára. Naopak prílišným útočením sme zabúdali na bránenie a súper neraz išiel do protiútoku s dvomi- tromi hráčmi na jedného našeho obrancu. Našťastie sa nám podarilo zlomiť súperov odpor a vyhrali sme 2:0. Ďalší zápas bol prakticky rozhodujúcim v boji o konečné umiestnenie. S veľmi vyspelou Považskou Bystricou sme hrali výborný zápas asi do 8 minúty, kým sme nedostali prvý gól. Potom sa už hry chopil súper. Nestíhali sme po jeho rýchlych útočníkoch a prakticky sme už nemali šancu na vyrovnanie. V poslednom zápase, pokiaľ sme chceli skončiť druhí, museli sme vyhrať vysokým rozdielom, preto sme vrhli všetko do útoku. Konečná výhra 4:0 nám toto umiestnenie zabezpečila. Celkovo pekný turnaj, náš tím s peknou hrou, miestami sme mali pekné akcie, nechýbala bojovnosť a obetavosť. Problém je, že z tejto kategórie nastúpili na turnaj iba 3 hráči - Marko, Marko a Michal. Ostatní boli buď mladší - Marek 2012, Samo 2011, alebo starší - pomohli nám brankár Ondrej 2009 a Dominik, ktorému chýba pár dní aby bol v tejto kategórii.Do budúcnosti je to varovný prst, či má zmysel pre túto kategóriu zúčastňovať sa turnajov, keď vidíme, že súperi striedajú kompletné päťky a my máme jedného na striedačke.

O.KRAJČÍ - ESTERGAJOS, M.KOSTAL,. HRADEL, OCHODNICKY, M.KRAJCI, SUROVCIK

AFC NM - TJ BOJKOVICE 1:1