4.kolo ligy

publikované 12.06.2017

POSLEDNÉ LIGOVÉ KOLO - DUBNICA

V nedeľu 4.6. sa uskutočnilo posledné kolo Považskej miniligy kategorie 2008. Posledné kolo sme odohrali v Dubnici nad Váhom. Hralo sa v príjemnom prostredí na prírodnej tráve. Vyskúšali sme si nový systém 5+1, vzhľadom na veľkosť ihrika to bolo dosť hráčov, a hra sa častokrát menila na tlačenicu. Chalani pomaly začali chápať systém ale potrebovali by viacero zápasov na to aby sa naučili rozťahovať hru a robiť priestor pre spoluhráčov na tak malej ploche s taým množstvom hráčov. Hrali sme systémom na troch obrnacov, pričom krajní mali úlohu rozťahivať hru a robiť priestor pre útočníkov. Najlepšiu fázu turnaja sme mali v poslednom zápase s CFM JA prvých 10 minút. Chalani hrali nádherne, kombinančne, prenášali hru, dávali si spätné prihrávky - fantázia.  Bohužal v turnjaji sa opäť ukázali naše staré "hriechy" - obrancovia sú neskutočne mäkkí - bránia súpera na dva metre, bez kontaktu, a tak to nejde. Útočníci sú naopka oveľa agresívnejší a priebojnenší. Trošku ma mrzí, že chalani sa počas hry stále viac orientujú na rodičov ako na trénera, dostaneme gól a polovica družstva sa pozerá na tribúnu na rodičov, navyše určite im na pohode nepridáva keď ich rodičia neustále dirigujú, potom naozaj nevedia koho majú počúvať. Treba im svoje postoje a názory povedať medzi zápasmi a nie ich dirigovať počas zápasu, na to je tam tréner.

AFC - PN 2  1:0

OCHRANEK

AFC - PN 1  0:1

AFC - DUB  1:2