POVAŽSKÝ POHÁR

publikované 05.06.2017

V sobotu 3.6. sme sa zúčastnili domáceho turnaja POVAŽSKÝ POHÁR pre kategóriu 2009. Bol to pre nás vrchol sezóny a zároveň jedinečný a pravdepodobne neopakovateľný turnaj. Keďže sa ho zúčastnilo neuveriteľných 16 družstiev a mohli sme to nazvať malými „Majstrovstvami sveta“. Hneď v úvode patrí obrovská vďaka všetkým zúčastneným rodičom za pomoc pri organizácii. Myslím, že až na drobné chybičky, mohli byť ostatné hosťujúce tímy u nás spokojné. Bohužiaľ počasie neovplyvníme a museli sme hrať v úmornom teple, ktoré sa na umelej tráve zdvojnásobuje.

Systém turnaja som dlho zvažoval, tak aby bol dramatický, ale aj spravodlivý a dával šancu aj tímom ktoré zbabrú jeden - dva zápasy. Dramatickosť by a určite zvýšila ak by po základných skupinách nasledovala vyraďovacia fáza so všetkými 16 družstvami, no tím ktorý by prehral by už nemal šancu na medailu, a takto by sa kvalitné družstvá mohli stretnúť skôr ako vo finále. Preto som zvolil štvrťfinálovú skupinu kam postúpili prví dvaja zo základných skupín. Až potom nasledovalo semifinále a finále štyroch najlepších tímov na turnaji.

My sme mali nasadené na turnaji dva tímy – mladší chlapci boli tvorení najmä roč.2010 a naše „A-čko“ tvorené 2009tkami. Cieľom pre mladší tím bolo odohrať množstvo kvalitných stretnutí a oťukať sa so staršími súpermi. Naopak u 2009tok sme sa snažili dosiahnuť čo najlepší výsledok. Počas celého turnaja nás sprevádzala obrovská strelecká smola, ale aj štastie a zhody náhod, ktoré nás nakoniec dostali do semefinále.

Prvý zápas sme takmer nepustili súpera za poloviccu, no bola z toho len bezgólová remíza s asi 10 zahodenými čistými gólovkami. V druhom stretnutí sme úplne zaspali a za 6 minút sme prehrávali 0:4 !. Potom sa chlapci prebrali a stihli znížiť na 2:4. Výsledky v skupine uázali, že ak vyhráme posledný zápas, postúpime do štvrťfinálovej skupiny. Súperovi sme nič nedarovali a zvládli sme tlak a zvíťazili 2:0. Tu naša forma gradovala a prejavila sa aj vo štvrťfinálovej skupine. S FK Rača to bol mimoriadne napínavý a dramatický zápas, dlho sme vyhrávali, no súperovi sa podarilo vyrovnať. No nakoniec mala táto remíza pre nás cenu zlata. Keďže sme si do štvrťfinálovej skupiny preniesli prehru s Vacenovicami zo základnej skupiny, boli naše šance na postup malé. Napriek tomu chlapci hrali obetavo a bojovne a snažili sa čo im sily stačili. V zápase s Bánovcami sme podali asi najlepší výkon na čele s brankárom a vyhrali 2:1. Ostatné zamotané výsledky ukázali, že sme skončil druhí v skupine a postúpili do semifinále. Tu sme narazili na repete Nováckeho finále – Prievidzu. Bohužiaľ stalo sa presne to čo v Novákoch. Prvých 5 minút bol zápas vyrovnaný, chlapci mali aké také pološance, no dostali sme gól a bolo po zápase. Súper nám už potom nič nedovolil a prehrali sme 0:5. V boji o tretie miesto chlapci zobrali posledné zvyšky síl a naozaj makali celý zápas. Pred koncom sa nám podarilo vyrovnať na 1:1 a dotiahli sme duel do penaltového rozstrelu. Tu sme bohužial prehrali 2:3 a obsadili konečné štvrté miesto. Vzhľadom na konkurenciu je to výborný, ale smutný výsledok. Myslím že kvalitou to bol turnaj rozhdne lepší ako v Novákoch, prakticky žiaden tím nebol outsider a väčšina zápasov bola vyrovnaná a napätá až do samých záverov. Chlapci opäť ukázali svoje prednosti – bojovnosť, dravosť, zdravú agresivitu, no bohužial opäť ukázali nedostatky – sebeckosť : častokrát si mohli prhrať do čistej šance, no naopak strieľali zbytočne z uhla, nepočúvanie – niečo si povieme pred zápasom, no už v prvej minúte zápasu na to zabudneme, a nepremieňanie šancí, nespočetne krát sme išli sami na brankára a trafili sme buď jeho alebo mimo brány. V budúcej sezóne budeme musieť výrazne popracovať na prihrávkach, pretože kombinačná hra nám robí veľké problémy, ale taktiež sústredenie sa na počas zápasu. Chalani musia vedieť automaticcky si prebrať hráča, a nie mať traja jednéhi, bez toho aby som to každému zvlášť zakričal.

Celkovo sme ale dosiahli výborný úspech a výsledok a pre všetkých chlapcov klobúk dole, že vydržali celý turnaj a podávali kvalitné výkony.

AFC NM - LOKOMOTÍVA TRNAVA  0:0

AFC NM - SK VACENOVICE  2:4

GABOR 2

AFC NM - CFM JA  2:0

GABOR, KUCHTA

AFC NM - FK RAČA  1:1

GABOR

AFC NM - BÁNOVCE N.B.   2:1

GABOR, AUGUSTIN

AFC NM - PRIEVIDZA  0:5

AFC NM - SK VRAKUŇA  1:1 2:3P

ROSINA

KRAJČÍ - MACEJKA, MRAZIK, AUGUSTIN, GABOR - ESTERGAJOS, KUCHTA, MACKO, ROSINA

AFC BIELI :

Skupina :       AFC - Piešany    1 : 2   Košťál Š.
                     AFC - Prievidza   1 : 4  Adamať
                     AFC - Vrakuňa     0 : 3
Semifinále :    AFC - St.Turá      1 : 5  Košťál M.
                     AFC - Slavičín      2 : 3  Haňák, Košťál M.
Umiestnenie : AFC - Sereď        0 : 6
                     AFC - LOK TT     6 : 0  Košťál M. 3, Košťál Š. 2, Bušo

Celkovo :                               11 : 23    Košťál M. 5, Košťál Š. 3, Adamať, Bušo, Haňák
Umiestnenie =
Hrali : Ondreička, Bušo, Adamať, Hrádel, Haňák, Košťál Š., Košťál M., Chmára K., Chmára S.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

A SKUPINA