Turnaj Púchov

publikované 30.01.2017

V sobotu 28.1. sme sa zúčastnili halového turnaja v Púchove. Po prvotnom blúdení, kedy sme prišli na zlý turnaj, sme nakoniec našli správnu halu. Chlapcvo to nevyviedlo z rovnbováhy a na prvý duel sme nastúpili netradične - bez rešpektu a s hernou prevahou. Napriek tomu, že súper bol o poznanie vyšší, sme na ihrisku dominovali a ako je zvykom zahadzovali čiosté gólové šance - Marko 3 krát a Michal raz zoči voči brankárovi neispeli. Nakoniec z toho bola "nešťastná" remíza. Na druhý duel sme nastúpili proti zahraničnému hosťovi zo Vsetína. Bol to jednoznačne najlepší tím na turnaji. Herne absolútne hviezdili, aj keď výsledkovo nie úplne. Proti nám sa ukázali v plenj paráde. Prehra 0:5  je ale opäť zrkadlom našej psychiky. Po druhom góle sme sa absolútne ropzsypali. Treba ale popznamenať, že tri z piatich gólov boli veľmi lacné. Nič to, chlapcio sa otriasli a na ďalší duiel nastúpili s túžbou po víťazstve. Výhra 3:0 odzrkadlila dianie na ihrisku. V ďalšom zápase sme narazili na Topoľčany. Pokračovali sme v hre z predchádzajúceho zápasu. Mali sme tlak a pološance no naopka gól sme dostali. Postupne prebral hru súper a nakoniec sme prehrali 0:3. V ďalšom zápase sme narazili na Púchov "červení", doterza neporazené družstvo ašpirovali na prvé miesto na turnaji. Chalani saich nezľakli a hrali čo im sily stačili. Vyrovnaný duel bol dlho aj remízový 1:1. No prišli chvíle druhej štvorky, Samo potiahol po čiare loptu a naservíroval gólovú prihrávku Šimonovi a ten nezávahal. Víťazstvo 2:1 nás udržalo v bojoxh o medaily. V poslednom zápase sme vedeli, že turnajové výsledky sú tak zamotané, že ak prehráme budeme na 6.mieste, naopak ak vyhráme budeme tretí. Vedel to aj súper, ktorý mal podobné ambície. Bol to jeden za najlepších a najdramatickejších zápasov na tutnaji. Vyhrávali sme 2:0, 3:1, súper znížil na 3:2, dokonca vyrovnal no gól rozhodca správne neuznal pre prdechádzajuci faul na našeho hráča. Nakoniec sme do dobojovali do víťazného konca a obsadili veľmi pekné tretie miesto. Chalani podávali veľmi dobré výkony, no opäť sme mali hluché, nesústredené chvíľky.

KRAJĆÍ (MACEJKA) - ADAMAŤ, OPRCHAL, OCHRÁNEK, POLČAN - MACEJKA (KRAJĆÍ), POLÁĆEK, VALÍK, Š.KOŠŤÁL

AFC NMNV - FK P.BYSTRICA 1:1

G : VALÍK