Úvod » PRÍRPAVNÉ ZÁPASY A TURNAJE

SPARTAK MYJAVA - AFC NMNV

publikované 07.10.2016

Vo štvrtok sme miesto tréningu odohrali prípravný zápas so Spartakom Myjava, a keďže bolo veľmi nepriaznivé počasie odohrali sme ho v hale. Striedali sme sa po ročníkoch jeden polčas 2008 a jeden polčas 2009. Dnes si zahrali viacerí chlapci ktorí ešte nemajú toľko odohraté a nabrali ďalšiecenné skúsenosti. V staršej kategórii sa oba tímy zo začiatku spoznávali s iným prostredím haly - lopta mala iný odskok a sklz, čo všetkým robilo zo začiatku problémy, no počas celého zápasu sme vyhrávali, a najmä prvá štvorka na ihrisku dominovala, škoda že ku koncu tretnutia sme tri krát inkasovali a nakoniec prehrali. Konečný výsledok ale vôbec nie je dôležitý. s predvedenou hrou som bol spokojný, jediné nagatívum bola rozohrávka - chalani sa snažili nakopávať dlhé lopty na útočníkov, miesto peknej rozohrávky od brankára k obrancom. Chalani sa nesmú báť pracovať s loptou, najmä v prípravných zápasoch keď vôbec o nič nejde, naopak útočníci musia zlepšiť pohyb po ihrisku a pýtanie si lopty. Kategória ročníka 2009 bola dnes zložená prevažne z mladších chlapcov roč.2010. Zo začiatku sme vyhrávali po peknom sóle Kuchtu, no postupne sa dostal do hry súper a rýchlo zvrátil na 2:4. Druhá štvorka mladších chalanov sa zo začiatku len hľadala, no postupne sa oťukali a hrali veľmi pekne, škoda že sa im nepodarilo dať gól, čo by im zdvihlo sebavedomie. V dnešnom prípravnom stretnutí som videl veľa pozitívov - výborná hra obrany a skvelý brankár, zapojenie a zapadnutie nových chlapocov do kolektívu a povzbudzovanie a potlesk od rodičov. Presne to deti od rodičov počas zápasov potrebujú - povzbudiť a pochváliť za všetko dobré, a nekaučovať a nekričať na nich čo majú robiť...

AFC NMNV 2008 - SPARTAK MYJAVA 2008   6:7  (5:2)

G : OCHRÁNEK 3, POLČAN 3