Úvod » LIGOVÉ A SÚŤAŽNÉ ZÁPASY

MINILIGA 3.KOLO

publikované 03.10.2016

Ďalšiu nedeľu 2.10. sme sa už tretí krát za sebou zúčastnili ďalšieho kola miniligy. Tentokrát boli hostitelia Piešťany. Ako sa hovorí po hodoch príde bolenie brucha, platilo pre náš tím dnes dokonale. Začali sme klasicky, mierne prispato, aj keď výkon proti Ilave nebol až taký zlý.Dostali sme tri veľmi lacné góly po našich individuálnych chybách a nevyužili 3 tutovky, kedy sme boli sami zoči voči súperovmu brankárovi. V ďalšom zápase proti Dubnici to už ale bola pri pohľade na ihrisko tragédia. Dostali sme rýchle dva góly a nedokázali sa z toho spamatať. Chalani akoby úplne zabudli preberať hráčov, Dubničania nás rozobrali ako lego, behali, pohybovali sa po ihrisku, kým naši chlapci boli oproti nim vždy o pár sekúnd pomalší. No najväčšia katastrofa ešte len prišla. Proti CFM JA si chalani zrejme až príliš verili, čo im na zlepšenom výkone vôbec nepridalo. Opäť sme dostali rýchly gól v úvode a o chvíľu ďalší, čo nás úplne zrazilo na kolená. Na našich hráčoch bolo vidieť strach pracovať s loptou, veľmi rýchlo sme sa jej zbavovali, snažili sme sa zbrklo strielať z otočky a podobne..Chýbal nam klud a rozvaha. V predposlednom zápase proti Piešťanom 2 to takto vyzeralo do polovice stretnutia. Prehrávali sme 0:3, no od 10.minúty akoby skončilo prekliatie. Zrazu akoby začal hrať ten tím z minulého týždna. Už nám išli prihrávky, vypracovávali sme si šance, obsadzovali hráčov. Znižili sme na 2:3 a verím, že ak by sa hralo ešte 5 minút tak by sme zápas vyhrali. V poslednom dueli proti Piešťanom 1 sme začali tak ako sme skončili predchádzajúci zápas. Peknou bojovnou kombinčnou hrou a za 5 minút bolo 3:0 ! pre nás. Neuveriteľná zmena výkonu. Akoby zrazu hralo úplne iné družstvo. Nič na tom nemení ani fakt že Piešťany ešte znížili na 2:3. Dnešný turnaj bol celý o psychike. Podostávali sme prvé góly, častokrát veľmi lacné, takmer v každom zápase sme prehrávali 0:2 a chalanov to položilo. Prestali si veriť, prestali sme hrať to čo vieme, z chlanov bolo citiť obrovský strach niečo spraviť s loptou, až prirýchlo sme sa jej zbavovali, a ľahko ju strácali, chýbal nám pohyb po ihrisku.  Na jednej strane je dobré, že sme takto dostali "po hube" aby sa chalani naučili znášať aj prehry, na druhej strane si treba uvedomiť, že všetky družstvá sa zlepšujú. Tým, že každý týžden odohrajú 5 zápasov na turnaji naberajú všetci na skúsenostiach a turnaj sa čoraz viac vyrovnáva. Niet slabého súpera či silného. Všetky tímy sú kvalitné a vyrovnané a každý zápas začína od 0:0....