1.kolo miniligy - Trebatice

publikované 19.09.2016

V nedeľu 18.9. sme odohrali 1.kolo miniligy, ktorá sa konala na prírodnej tráve v Treaticiach. Odohrali sme 5 zápasov a zúčastnilo sa ho 10 chlapcov roč.2008 a 2009. Počínali sme si striedavo. V prvom zápase chlani ešte asi spali, pretože výkon bol katastrofálny. Len sme blúdili po ihrisku ako bez duše, bez bojovnosti. Svoj podiel na našom slabom výkone má určite aj súper ktorý bol veľmi dobrý, behavý, silný na lopte aj v medzihre. Len vďaka brankárovi a častokrát aj štastene sme prehrali len 0:3. Veľmi sklamala najmä prvá štvorka na ktorú som sa opieral - zložená ž 2008-čiek. Veľmi slabý výkon v obrannej činnosti, bez agresivity, bez obetavosti, len s tieňovým bránením. Naopak druhá štvorka príjemne prekvapila. V druhom zápase s Dubnicou som sa bál rovnakého scenára, keďže sme Dubničanov poznali z halového turnaja kde boli veľmi dobrí. Chvalabohu sa chalani už od úvodu do súpera zahryzli, vybojovali sme rohový koa a šťastne skórovali. To nás ešte viac povzbudilo a začali sme hrať naozaj pekne. Postupne sme sa dostali do štvorgólového vedenia. No ku koncu akoby sme sa opäť vracali k starej hre z predošlého zápasu. Súper dal dva góly a báli sme sa o výsledok. V treťom stretnutí sme hrali s najslabším tímom (čo sme vtedy nevedeli) ZAčali sme tiež výborne, vyhrávali sme, neustále úrtočili a dobýjali súperovu bránu. No v tomto zápase sme zahodili obrovské množstvo čistých šancí na čo sme nakoniec doplatili rpehrou 2:4. V ďalšom zápase sme narazili na silného súpera bez prehry. Tu chlani podali asi najkoncntrovanejší výkon. Poctivo odmakali celú 20minútovku a zaslúžene sme vyhrali. V pposledom zápase s domácimi to bolo len o ustrážení domáceho rýchlonohého najlepšieho hráča, ktorý neustále ohrozoval našu bránu.Celkový dojm po turnaji je dobrý, tri víťazstvýá, jedna nešťastná a jedna zaslúžená prehra. Herne to bolo postupne celkom fajn, malá plocha nám nedovolila priveľmi kombinovať, a tak sa chalani museli presadzovať aj individuálne. Veľmi pozitívne prekvapila najmä druhá štvorka, obrancovia sa skvele dopĺňali, útočníci vedeli potiahnuť a prihrať a Michal sa stal najlepším strelcom nášho tímu.

KRAJČÍ - ADAMAŤ, OPRCHAL - POLČAN, LAŠUT

MACEJKA, VALÍK - OCHRÁNEK, GÁBOR (MACKO)

AFC NMNV - PIEŠŤANY "A"    0:3

AFC NMNV - MFK DUBNICA  4:2