POVAŽSKÝ POHÁR

publikované 13.06.2016

V sobotu 11.6. nás čakal vrchol sezóny 2015-2016, kedy sme odohrali domáci turnaj v dvoch kategóriách 2008 a 2009. Hralo sa na troch ihriskách, pričom sa striedali kategórie 2009 a 2008. V jedje kategórii 7 družstiev a v druhej 6. Okrem Paťa Hanzela sa ho zúčastnili prakticky všetci hráči našej predprípravky. Chalani mali dnes zúročiť všetko čo sa za ten necelý rok naučili a konfrontovať sa so súpermi s rôznych klubov.

Naše dva tímy si počínali dvojako. Do ročníka 2009 som vkladal veľké nádeje, nakoľko na tréningu trénujú spolu so staršími 2008čkami a predvádzajú veľmi dobré výkony. Bohužiaľ opäť sa ukázalo, že na turnaj sa nevedia dostatočne vyhecovať. Mali by predviesť minimálne to čo robia na tréningu a ak sa dá ešte viac. Bohužiaľ viacerí ostali pod svojím priemerom. Či to je trémou – hrať pred publikom, alebo stresom z „veľkého“ zápasu.... Chlapci boli rozdelení do dvoch štvoriek. Prvá „elitná“ formácia sklamala. Nadštandardný výkon podal snáď len Jozef Macejka, ktorý zahral výborného obrancu. Ostatní chlapci sa len hľadali. Miestami mali svetlé chvíľky, no poväčšinou boli ustráchaní. Báli sa pracovať s loptou, buď sa snažili odkopnúť loptu keď ešte pri nich ani nebola, alebo ťahali až kým im ju nezobrali. Na turnaji sme dali v 6 zápasoch iba 6 gólov a z toho prvá štvorka iba 4. Naopak druhá „štvorka“ bola skôr podceňovaná, ale prekvapila. Chlapci dali dva góly, síce veľa dostali, ale vzhľadom, že väčšina bola o rok mladšia príjemne prekvapili. Výborný výkon podal v bránke Ondrej Krajčí, ktorý bol vyhlásený aj za najlepšieho hráča. Celkovo nemôžem utajiť sklamanie z celkového výsledku. 4 krát sme vyhrávali, z toho sme len raz vyhrali. Medzi zápasmi keď majú chalani oddychovať, tak sa naháňali, kopali, strieľali, no keď prišiel zápas len sa motkali po ihrisku a nevládali. Neostáva nám nič iné len stále hrávať, naberať skúsenosti, odbúravať stres a naučiť sa vyhecovať na vrcholné podujatie ako sú takéto turnaje.

zostava :

KRAJČÍ – MACEJKA, GÁBOR – MRÁZIK, AUGUSTÍN

KOVÁČ, HRÁDEL, KUŽELÍK, KOŠŤÁL, MACKO

AFC NMNV – FK RAČA   1:3

AFC NMNV – FK SLAVIČÍN  1:1

AFC NMNV – ŽOLÍK MALACKY 1:0

AFC NMNV – SPARTAK TRNAVA  0:7

AFC NMNV – MFK TOPOĽCANY 2:4

G : KOŠŤÁL, AUGUSTÍN

AFC NMNV – BÁNOVCE  1:5

G : MACKO

Inak to bolo s ročníkom 2008. Predpokladal som, že chlapci nebudú až tak zohratí, vzhľadom k tomu že väčšina s nami trénuje necelý mesiac. No opak bol pravdou. Chalani podávali veľmi dobré výkony. kombinovali, prihrávali si, ťahali akcie, počúvali čo sa im povedalo. Bohužiaľ veľkú slabinu máme na brankárskom poste. Matúš je síce roč.2008 ale táto kategória je vysoko nad jeho sily. Snažil sa čo mu sily stačili a občas sa blysol pekným zákrokom, no dostal veľké množstvo lacných gólov. Ani v jednom zápase sme však neboli slabší, dokonca aj s víťazom turnaja sme dlho vyhrávali 2:1, no nepodarilo sa nám ustrážiť súperovho najlepšieho hráča, ktorý za 5 minút otočil na 2:4. Celkovo som bol herne spokojnejší ako s mladšími, škoda že sa nepodarilo vyhrať aspoň zopár zápasov.

MIKULČÍK – ADAMAŤ, OPRCHAL, POLČAN, POLÁČEK, OCHRÁNEK, LAŠUT

AFC NMNV – TJ ISKRA M.LIESKOVÉ   0:1

AFC NMNV – MFK NOVÁ DUBNICA  5:7

G: POLČAN 5

AFC NMNV – MFK TOPOĽČANY  3:6

G: LAŠUT 1, POLÁČEK 1, POLČAN 1

AFC NMNV – AFC NMNV ORANŽ.   2:4

G: POLČAN 2

AFC NMNV – SPARTAK BÁNOVCE  1:4

POLČAN 1

Na záver chcem poďakovať rodičom za pomoc pri rozhodovaní, upratovaní a chystaní ihriska, za poskytnutie cien a pomoc pri kaučovaní, keďže toho bolo skutočne veľa a ešte nemohol prísť jeden dohodnutý rozhodca.

Osobný profil natsa | 18.06.2016 9:10
my sa prisposobime,dufam že Danko bude do vtedy Fit,lebo je zasa chorý
Osobný profil rgabor | 17.06.2016 21:18
Súhlasím. Presne sa dohodnime v pondelok na treningu. Teda kto bude mat zaujem.
Osobný profil patrik | 17.06.2016 21:15
Ak môžem niečo navrhnúť- treba zistiť presný počet hráčov+rodičov a spravme každému cigánsku. Žemle objednám u nás v obchode, cibuľu a zeleninu kúpim v Tescu a nejaké mäso(br.karé) poskytnem. Samozrejme každý môže niečo priniesť napr. mamičky koláčiky a otcovia palenôčku... Panvicu na smaženie požičiam, len treba elektriku.. To je len moja ponuka a návrh..Ak niečo iné.. prispôsobíme sa
Osobný profil myscho | 17.06.2016 20:43
Co sa tyka soboty, neviem, ako sa dohodnete vy medzi sebou, ci prinesie kazdy nieco, alebo sa spolocne zlozite a niekto to kupi...