MINITURNAJ NMNV

publikované 23.05.2016

V sobotu sme odohrali domáci miniturnaj na umelej tráve. Za pekného takmer letného počasia sme odohrali zápasy proti Spartaku Bánovce, MFK Topolčany a PFK Piešťany. Na turnaji sme sa rozdelili do dvoch družstiev. Družstvo bielych pozostávalo prevažne zo škôlkarov, kým družstvo zelených najmä zo starších hráčov. Ako rozcvičku sme odohrali vzájomný duel medzi sebou. Potom nasledovali zápasy po 1x30 minút s ostatnými súpermi. Potešeilo nás, že MFK Topoľčany tiež prišli s družstvom mladších chalanov a najmä zápas s nimi bol pre našich škôlkarov dobrou previerkou. Herne sme mali svetlé monenty - mali sme pekné akcie, ale aj individuálne prieniky, no robili sme aj hrubé chyby. Otestobvali sme aj nových chlapcov, z ktorých sa gíolovo presadil najmä JAkub Lašut. Títo chlapci hrali dobre individuálne, no kolektívne - kombinačne sa nevedeli presadiť.

AFC NMNV BIELI - AFC NMNV ZELENÍ   0:6

G : Gábor 4, Lašut 2

Zápas mal jednoznačný priebeh a fyzické rozdiely sa jasne ukázali. Škoda, že sa mladším chlapcom nepodarilo skórovať, keď náznaky šancí mali. Určite by im to viac dvihlo sebavedomie.

AFC NMNV ZELENÍ - SPARTAK BÁNOVCE   6:2

G  Gábor 2, Augustín 1, Lašut 1, Oprchal 1, Macko 1

Povzbudení vítazstvom s mladšími sme začali z ostra. Do polovice záapsu sme vyhrávali 6:0 keď s presadili obe štvorky. Bohužial sme potom prestali hrať a dali súperovi šancu prevziať kontrolu a streliť dva góly. Keby sa hralo ešte 15 minút neviem ako by to dopadlo....

AFC NMNV BIELI - MFK TOPOĽČANY "B"   5:2

G : Košťál 5

Chalani začali spočiatku zakríknuto. Nevedeli si prihrať, hrali len "pre seba", aj keď sme útočili góly dával súper. No postupne sme sa oťukali a začali hrať kolektívne. Chalani si začali plniť svoje úlohy a vyzeralo to super. Obrancovia bránili a posúvali loptu ďalej, Dominik ťahal útoky a prihrával do gólových šanci Marcovi, ktorý ich premieňal. Takto sme kolektívnou hrou dokázai otočiť z 0:2 na 5:2 pre nás.

AFC NMNV ZELENÍ - MFK TOPOĽČANY "A"  5:8

G : Augustín 2, Lašut 1, MAcko 1, Gábor 1

Výborný zápas so všetkým tak ako má byť. Bolo to ako na hojdačke. Začali sme dobre, prvá štvorka nás dostala do vedenia. Druhá štvorka nastúpila zakríknuto a prehrávali sme 1:3. Prvá štvorka to opäť dohnala, no potom sa úlohy vymenuli. Prvá štvorica inkasovala, kým druhá štvorka vyrovnávala. Škoda nezvládnutého finišu, kedy sme už len góly dostávali. Počas zápasu sme mali pekné akcie, chalani sa snažilI ťahať loptu aj prihrávať. Škoda chýb v defenzívnej činnosti a nasledných lacných gólov.

AFC NMNV - PFK PIEŠŤANY   5:4

Lašut 2, Augustín 2, Gábor 1

Tento záaps mse odohrali všetci, keďže chlapci z Piešťan už boli unavení a nechceli hrať ďalší zápas proti našim mladším. Takže sme točili 3 štvorice. Aj na našich chalanoch bola badať už únava najmä zo slnka. Je ťažké im vysvetliť, aby cez prestávku oddychovali v tieni a pripravovali sa na ďalší zápas. Na umelej tráve sa teplo násobí a je mimoriadne náročne vydržať tam 3-4 hodiny. Niektorí chalani v tomto zápase uplne "odišli"  a na ihrisku už len postávali.

AFC NMNV BIELI - MFK TOPOĽČANY "B"   0:5

Na záver sme si ešte dali dovetu s Topolčianskymi škôlkarmi. Tu sa absolútne ukázala naša únava. Kým chalani hrali 4 celý zápas, súper striedal 3 štvorice a to sme nemali šancu kondične stíhať...Škoda že sa ostatným chalanom nominovaným do tímu bielych nedalo prísť, bola by to pre nich veľká skúsenosť

ZOSTAVA

ZELENI :