Turnaj NMNV

publikované 21.03.2016

V sobotu 19.3. sme sa zúčastnili domáceho "megaturnaja", ktorý mal nakoniec 10 účastníkov. V základnej skupine sme postupne narazili na Bánovce n.B., Púchov, Vrakuňu BA a Ilavu. Bohužiaľ pre náročnú organizáciu turnaja nebolo toľko času venovať sa chalanom, no napriek tomu dokázali dodržiavať pokyny, ktoré sme si dali v šatni len 5 minút. V prvom stretnutí sme ešte asi spali, pretože za pár minút sme boli vybavení 0:2, súper potom pridal ešte tretí gól a my sme sa prebrali až v poslednej päťminútovke, kedy sme dali gól, no už bolo neskoro. V ďalšom zápase proti Púchovu to bola absolútna katastrofa. Chalani akoby úplne zabudli hrať futbal. Je pravda, že u súpera výrazne dominoval hráč č.10, ktorý bol roč.2008, no to nás nemôže ospravedlňovať. Hrali sme už aj zápasy proti celému ročníku 2008 (napr.MFK Dubnica) a uhrali oveľa lepší výsledok. Pred ďalšími zápasmi sme si vysvetlii chyby a chalani začali hrať veľmi dobre. Proti Vrakuni sme boli vyrovnaným až lepším tímom, no len do polovice stretnutia, zahodili sme veľa šancí a to sa nám vypomstilo. Prvý gól strelil súper a opäť sme boli vybavení, konečný stav 0:3. V poslednom zápase skupiny sme opäť nasúpili tak ako sa patrí - odhodlaní zvíťaziť a vyvarovať sa chýb. No opäť nám to vydržalo len 5 minút. Dokonca sme strelili gól a vyhrávali 1:0. No súper si dovolil niečo nečakané, brankár zobral loptu, prešiel celým ihriskom akoby sa nechumelilo a dal nám gól. Naši štyria hráči v poli sa naňho len pozerali. Bohužiaľ často to vyzeralo akoby chalani hrali futbal na počítači - stáli a pozerali sa čo sa okolo nich deje. Opäť sme doplácali na stále rovnaké nedostatky - keď útočíme naši obrancovia stoja 20 metrov za nimi a pozerajú sa. V tokomto prípade nemajú útočníči šancu presadiť sa dvaja proti štyrom. Potom to bola opäť strelecká nemohúcnosť. Na tréningu chalani búrajú telocvičňu a lámu ruky, na zápase sme tuším ani raz normálne nevystrelili a všetky góly čo sme dali sme doslova doniesli - dotlačili do brány. Bohužiaľ nás dnes ani brankár nepodržal. Mali sme možnosť vidieť u všetkých súperov, vyspelých vyzretých brankárov, ktorí vedeli neieln chytať ale aj rozohrávasť loptu. Iste väčšina bola roč.2008 a majú za sebou už 1-2 ročnú prípravu.

V poslednom zápase - o umiestnenie sme sa stretli s Piešťanmi, ktorí tiež všetky zápasy prehrali. Aspoň tu sme sa mohli ukázať a zahrať si z chuti. Bohužiaľ opäť to bola katastrofa - miesto prihrávok sme volili radšej pretláčanie lopty cez štyroch súperových hráčov, ktorí boli na kope. Škoda že Piešťanci museli odísť a druhý plánovaný duel sme s nimi už neodohrali.

Takéto turnaje majú dvojaký význam. Jeden je herný a druhý kolektívny. Herný význam dopadol katastrofálne - síce sme si zahrali s družstvami, ktoré sme doteraz nepoznali, rozohdne neboli neporaziteľní. Chalani oproti tomu čo predvádzajú na tréningoch a čo v nich v skutočnosti je, nepredviedli ani 50%. Z celkového výkonu som rozhodne sklamaný. Aj keď nemožno uprieť snahu, mnohí bojovali čo im sily stačili ale dnes to proste nešlo a štastena pri nás nestála. Druhý význam sa ale naplnil do bodky. Utužili sme hráčsky kolektív, chalani strávili spolu celú sobotu, v naháňačkách boli jednoznačne top na turnaji, či už po hale, po šatniach alebo vo vestibule. (škoda, že tú energiu nevydali skôr v zápasoch). A utužil sa aj fanúšikovský - rodičovský kolektív.

Týmto chcem poďakovať p.Mrázikovi a spoločnosti HELLA za poskytnútú pomoc pri občerstvení.

ZOSTAVA:

MIKULĆÍK - MRÁZIK, KRAJČÍ - AUGUSTÍN, GÁBOR