AFC NMNV - MFK TOPOĽČANY

publikované 02.02.2016

AFC NMNV  - MFK TOPOĽČANY     6:6    (3:2, 0:3, 0:1, 3:0)

G : GÁBOR 2, KRAJČI, OCHRANEK, AUGUSTIN, VLASTNÝ

Z : MIKULĆÍK - MACEJKA (HANZEL), OCHRÁNEK - AUGUSTÍN (KOŠŤÁL), GÁBOR (KRAJČÍ)

V sobotu sme v športovej hale v NMNV odohrali priateĺský prípravný zápas proti MFK Topolčany. Hrali sme na 4*20 minút na veľkú plochu - hadzanárske ihrisko 4+1. Bol to skúsený súper, ktorý už dlhšie trénuje a odohral viacero turnajov a zápasov. Na ihrisku sa ale rozdiely rýchlo stratili. Obavy z veľkej plochy sa nenaplnili a chalani sa bez väčších problémov pekne rozmiestnili na ihrisku, Spočiatku dominovali naši chalani, a vypracovali si množstvo príležitostí po pekných akciách, Ukázal sa ,ale náš momentálny najväčší nedostatok - streľba. Takmer všetky strely končili tesne vedľa brány alebo v brankárovi. Súper sa síce ujal vedenia no nás to nezlomilo a otočili sme tro,mi gólmi. V prvej časti hry sme boli určite lepší. No postupne sa do hry dostal súper a v preberal iniciatívu. V ďalších dvoch častiach sme dostali 4 góly a súper mal ďalších veľa šancí. Dnes nás vo viacerých momentoch pekne podržal brankár. V záverečnej časti sa naši chalani opäť prebudili a dotiahli zápas do zaslúženej remízy. Bohužial v záverečnom penaltovom rozstrele sa ukázala naša strelecká nemohúcnosť, keď sme z 10 pokusov dali iba jeden gól. Celkovo som, ale s predvedeným výkonom mimoriadne spokojný. Vzhľadom na to, že to bolo prvé vystúpenie na "letisku" a ešte k tomu s ťažkým súperom. Chalani sa snažili o peknú kombinačnú hru. Trošku ma mrzí že veľakrát sa snažili o príhrávku miesto toho aby loptu potiahli a prípadne spravili kľučku. Netreba sa báť pracovať aj individuálne s loptou. Bohužial sa ale ukazuje, že máme malý káder. 9 hráčov na zápase, z troch ročníkov, je veľmi málo, a v budúcnosti to môže byť problematické.